BYEGM, gazetecileri bir araya getirdi

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Muğla Müdürlüğü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği etkinlikte, il genelinde görev yapan basın mensupları bir araya geldi.

BYEGM, gazetecileri bir araya getirdi
 Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürlüğü, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğrenci Sarayı’nda düzenlediği programda, il genelinde görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Programa Muğla Valisi Esengül Civelek, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, Rektör Prof. Dr. Mansur Harmandar, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Basın yayın ve Enformasyon İl Müdürü Sezgin Sağun, Basın İlan Kurumu Müdürü Mehmet Ali Köseoğlu ve basın mensupları katıldı.

Etkinlikte konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Her zaman, her yerde, mesai mevhumu gözetmeksizin toplumu zamanında, doğru ve tarafsız bir şekilde bilgilendirmek adına özveriyle, fedakarlıkla gerçekleştirdiğiniz çalışmalar için sizlere teşekkür ediyorum. Sağlık, huzur, afiyet, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Muğla İl Müdürü Sezgin Sağun ise, “10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanunun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde gazetecilerin özlük hakları iyileştirilmiş ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olarak anılmaya başlanmıştır. İletişim teknolojisinin gelişmesiyle birlikte toplumların aydınlanmasında önemli bir rol üstlenen basın, internet medyası ve sosyal medya ile yelpazesini genişletmiş ve tek yönlü bilgi paylaşımından çift taraflı ve hızlı şekilde bilgi paylaşımına ulaşmıştır. Kamuoyunun bilgilendirilmesinde doğru ve güvenilir haber yapma, objektif olma, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde barındıran bir mesleği icra eden gazeteci arkadaşlarımız, aynı zamanda dünya ile vatandaşlarımız arasında bir köprü vazifesi görmektesiniz” diye konuştu.

Düzenlen etkinlikte Muğla'da çalışan en genç gazeteci olarak Devrim Gazetesi Muhabiri Sevil Yılmaz'a ve en tecrübeli gazeteci olarak da Çağdaş Marmaris Gazetesi'nden Mehmet Emin Berber'e plaketleri Muğla Valisi Esengül Civelek tarafından verildi.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2018, 08:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56