Cadde Esnafı Sabırsızlanıyor

Yatağan Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi, Milliyet Caddesi, Karaoğlanoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Sadi Uysal Caddesi üzerinde yürütülen yol yapım çalışmalarının geride kalan sürede fazla ilerleme kaydedememesi bölge esnafının tepkisine neden oldu. 2 gündür çalışmalara ara verildiğini iddia eden bazı esnaflar yolun kullanıma kapalı olması nedeniyle mağdur olduklarını belirttiler.

Cadde Esnafı Sabırsızlanıyor
 Yatağan şehir merkezindeki bazı cadde ve sokakların onarımı için Yatağan Belediyesi tarafından ilgili firmaya iş teslimi yapılmasının ardından başlayan  çalışmaların uzun sürmesi bölge esnafının tepkisine neden oldu.  
İki gündür bölgede yapılan çalışmalara ara verildiğini iddia eden bazı esnaflar, çalışmaların yavaş ilerlemesi nedeniyle mağdur duruma düştüklerini belirterek, bir an önce caddeye araç giriş çıkışının sağlıklı olarak sağlanabilmesini talep ettiler. 
Bilindiği üzere, sık sık tepki toplayan cadde ve sokaklarda gereken düzenlemeleri yapmak adına kolları sıvayan Yatağan Belediyesi; Yeni Mahalle Cumhuriyet Caddesi, Milliyet Caddesi, Karaoğlanoğlu Caddesi ve Cumhuriyet Mahallesi Sadi Uysal Caddesi gibi sorunlu bölgeler üzerindeki çalışmalara başlamış, söz konusu cadde ve sokaklarda yapılacak olan çalışmalar ihaleyle yüklenici firmaya devredilmişti. 
İhalenin 26 Nisan 2013 tarihinde yapılmasının ardından yüklenici firma Han Yapı ile 17 Mayıs 2013 tarihinde sözleşme imzalandı ve çalışmalar Cumhuriyet Caddesi Garaj Kavşağı’ndan başladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2013, 19:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER