Cadde ve sokaklara hız kesici kasisler yerleştiriliyor

Yatağan Belediyesi tarafından cadde ve sokaklara hız kesici kasisler takılıyor. Bu kapsamda Karaoğlanoğlu Caddesi üzerinde montajı başlayan kasislerin, diğer mahallelere de takılması planlanıyor.

Cadde ve sokaklara hız kesici kasisler yerleştiriliyor

Yatağan Belediyesi yaya ve araç trafiğini rahatlatmak amacıyla cadde ve sokaklardaki reflektörlü hız kesici kasis sayısını arttırdı. Mahalle aralarında ve yaya geçidine yakın yerlere monte edilen kasislerin, cadde üzerinde bulunan vatandaşların ve özellikle çocukların güvenliği için büyük önem taşıdığı kaydedildi.

Hız düşürücü kauçuk kasisleri dikkate alan sürücülerin, hızlarını düşürerek yollarına devam ettiği ifade edildi.

Okullarında açılması ile kasislerin öneminin arttığını vurgulayan Başkan Mustafa Toksöz, araçların hızlı bir şekilde geçmesini engellemek, yayaların ve öğrencilerin yol ve kaldırımlarda daha güvenli bir şekilde yürümelerini sağlamak amacıyla belirlenen program dahilinde başlatılan çalışmaların devam ettiğini, öğrencilerin can güvenliğini ve kazaların önüne geçilmesini sağlamak amacıyla okulların önüne ve tehlike arz edebilecek birçok noktaya kasis uygulamasının yapılmasının planlandığını kaydetti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56