ÇALIŞMALAR MEYVESİNİ VERDİ

Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik ekipleri tarafından, şehir içinde emniyet kemeri kullanımını artırmak amacıyla yürütülen çalışmalar meyvesini verdi. Çalışmalar öncesi şehir içi emniyet kemeri kullanımı oranının % 30'larda seyrettiğini ifade eden yetkililer, bu oranın % 97'lere kadar yükseldiğini belirttiler.

ÇALIŞMALAR MEYVESİNİ VERDİ
 Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik ekiplerinin, şehir içinde emniyet kemeri kullanımını artırmak amacıyla düzenli olarak gerçekleştirdiği denetimler meyvesini verdi. 
Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, denetimler öncesi şehir içinde emniyet kemeri kul-lanım oranının % 30'larda sey-rettiği belirtilirken, denetimler sonrası bu rakamın % 97'lere kadar yükseldiğinin altı çizildi. İnönü Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi, Atatürk Caddesi gibi ana arterlerin yanı sıra, muhtelif cadde ve sokaklarda yoğun olarak yapılan denetimlerin amacını; “Bilindiği üzere trafik kazalarında meydana gelen yaralanma ve ölümlerin bü-yük bir çoğunun nedeni emniyet kemeri kullanılmaması. Son za-manlarda yapılan denetimler ve uygulanan cezalarla şehirler arası ulaşımda emniyet kemeri kullanımının önemi sürücülere aktarıldı. 
Ancak şehirler arası ulaşımda olduğu gibi şehir içi ulaşımda da emniyet kemeri kullanımı çok önemli. 
Çünkü şehir içinde meydana gelen trafik kazanlarında yaşanan yaralanmaların nedeni de genellikle emniyet kemeri kullanılmaması” ifadeleriyle açıklayan Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amiri Ekrem Öğden, denetimlerin aralıksız olarak devam edeceğinin de altını çizerek; “Bu nedenle Yatağan Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro olarak ilçede emniyet kemeri kullanımını en üst seviyeye çekmek için düzenli olarak denetimlerimizi sürdürüyoruz. 
Şu ana kadar devam eden denetimler sırasında pek çok sürücüye emniyet kemeri nedeniyle cezai işlem uygulandığı gibi pek çoğu da ilk uyarısını aldı. 
Bundan sonrası içinde denetimlerimizin artırılarak devam edeceğini ve şehir içinde emniyet kemerini takmayan sürücüye kanun-da belirtilen cezai işlemlerin uygulanacağını belirtmek istiyorum” dedi. 
Ayrıca, şehir içi ulaşımda emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla yürütülen çalışmaların cadde ve sokaklarla da sınırlı kalmadığını belirten Trafik Büro Amiri Ekrem Öğden; “Cadde ve sokaklarda uygulanan denetimlerin yanı sıra okullarda düzenlediğimiz seminerler ve eğitimlerle bu konuyu gündeme getiriyoruz. Okullarda düzenlediğimiz seminerlerde bütün trafik kuralları ele alındığı gibi emniyet kemerinin önemine ayrıca vurgu yapılıyor” şeklinde konuştu ve denetimlerin düzenli olarak devam edeceğine tekrar vurgu yaparak; “Emniyet kemeri nedeniyle cezai işlemle karşılaşmak istemeyen vatandaş-larımızdan bu konuya dikkat etmelerini rica ediyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2013, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER