Çalkaya, “Yatağan'ın Yeri Bizim İçin Özel”

Çalkaya, “Yatağan'ın Yeri Bizim İçin Özel”

Çalkaya, “Yatağan'ın Yeri Bizim İçin Özel”

Dün konser saatinden çok önce gelerek Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık'ı makamında ziyaret edip ardından ilçenin tarihi ve doğal güzelliği olan yerlerini gezen Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya; “Yatağan, bizim kardeş belediyemizdir, yeri her zaman farklıdır” dedi.

Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya, dün beraberinde Başkan Yardımcı Turgutlu hemşerimiz Turgut Karahüseyin, Kültür ve Turizm Müdürü Tuğrul Keskin ile birlikte akşam Amfi Tiyatro'da düzenlenen Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği konserinden çok önce gelerek Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık'ı makamında ziyaret ettiler. Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya ve beraberindekiler daha sonra Belediye Başkanı H. Haşmet Işık ile birlikte, ilçenin tarihi ve doğal güzelliği olan yerlerini gezdiler.

Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya; “Yatağan Belediyesi bizim kardeş Belediyemiz. Bilindiği üzere geçen yıl da gelmiştik. Yatağan halkına, Yatağan Belediye Başkanımıza, bizlere gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı çok teşekkür ediyoruz. Yatağan, hem sahil kesimine yakın hem de çok önemli tarihi dokuya ve doğal güzelliğe sahip. Yatağan'a, kendi evimiz gibi gelip gidiyoruz” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, bu konuda gazetemize yaptığı açıklamada; “bilindiği üzere hain terör saldırısı üzerine Yatağan Belediyesi 12. Geleneksel Gençlik, Kültür ve Sanat Festivali'ni 1. gününden sonra ertelemiştik.

Konserimize Yatağan Belediyesi ile Kardeş Belediye olan Balçova Belediyesi Türk Sanat Müziği ekibi iştirak etmiştir. Sayın Balçova Belediye Başkanı M. Ali Çalkaya da ekibi ile ilçemize iştirak etmiş bulunmaktadır. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Çalkaya'nın da belirttiği gibi biz kardeş belediyeyiz, zaten Başkan Yardımcısı da Turgutlu hemşerimiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96