banner80

Çamaşırhaneye AK Parti ve MHP Yorumu!

Hacıyakası’na yapılması planlanan çamaşırhaneyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti ve MHP’nin Yatağan Belediye Başkan adayları, yönetime geldikleri takdirde neler yapılacağını anlattı.

Çamaşırhaneye AK Parti ve MHP Yorumu!
 Geçtiğimiz aylarda Hacıyakası’nda oturan mahalle sakinlerinin oluşturduğu bir platform, bölgeye yapılması planlanan çamaşırhaneye karşı çıkarak imza kampanyası başlatmıştı. Konuyu ilgili tüm mercilere ileten mahalle sakinleri, Yatağan Belediyesi’nin mevcut yönetimi ile 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonrasında göreve gelmesi mümkün olan siyasi partilerin belediye başkan adaylarını mahalleye çağırarak konu hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toksöz: “Ruhsat vermeyeceğiz”

Cuma akşamı gerçekleştirilen ilk toplantının konuğu, AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ve ekibiydi. Toksöz, toplantıya katılanlara hitaben yaptığı konuşmada; “Şahsım ve ekibim adına şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, meskun mahal içerisine çamaşırhane gibi tesislerin kurulmasına karşıyız. 30 Mart’ta yönetime gelirsek de bu konuda kendilerine ruhsat vermeyeceğiz. Bunun yerine oluşturacağımız organize sanayi bölgesinde bu gibi tesislerin kurulmasını sağlayacağız. Meskun mahal içerisinde bu gibi tesislerin kurulmasını uygun görmüyoruz. Buna Deştin Köyü’ne kurulması planlanan çimento fabrikasına karşıyız. Aynı şekilde bu gibi tesisler de belirli bir bölgede, insan sağlığına zarar vermeyecek bir alanda yer almalıdır. Ayrıca Yatağan Devlet Hastanesi’ni taşımayı planladığımız bölge olan Hacıyakası’nın, parkı, bahçesi ve yeşil alanlarıyla tabiatla iç içe bir mahalle olarak halkımızın huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşadığı bölge olmasını istiyoruz” dedi.

AK Parti Yatağan Belediye Başkan Adayı Mustafa Toksöz ve ekibinin toplantısının ardından aynı mekânda gerçekleştirilen ikinci toplantıda, MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak ve ekibi vatandaşlarla bir araya geldi.

Çakmak:Bunun için benim bedenimi çiğnemeliler”

Çakmak, burada halka hitaben yaptığı konuşmada; “Bölgeye kurulması planlanan çamaşırhane Yatağan’a hizmet etmeyecek. Turizm bölgelerine hizmet edecek. O zaman niye buraya kuruyorlar ki, gitsinler oraya kursunlar. Tesis için filtre kuracaklarını söylemişler, bunun maliyeti neredeyse tesisle aynı. Yatağan Termik Santrali’ni kurarken de filtre kuracaklarını söylediler ama 25 sene sonra kuruldu. Böyle bir tesise ihtiyacımız yok. Çevremizi kirlettirmeyiz. Bunun için benim bedenimi çiğnemeliler. Yatağanımızın artık kirliliğe tahammülü yok. Bize sağlıklı çevre, hava ve toprak lazım. Bu tür çevreye zarar vereceğini düşündüğümüz tesislerin sadece Hacıyakası’na değil, Yatağan’ın hiçbir yerine kurulmasını istemiyoruz. Hacıyakası’ndakiler Yatağanlı da, diğer bölgelerdekiler Yatağanlı değil mi? Onlar niye mağdur edilsin. Seçimlerle birlikte göreve geldiğimiz takdirde Yatağan’da kimse mağdur edilmeyecek” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2014, 21:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
öz hacıyakalı
öz hacıyakalı - 7 yıl Önce

haşmet abinizin çamaşırhane projesini niye engelliyorsunuz? o on beş yıllık tecrübeli başkan. mutlaka bir bildiği vardır.

hacıyakalı
hacıyakalı - 7 yıl Önce

çevreye,doğaya ve canlıların yaşamasına karşı duyarlılığınızdan dolayı yatağan halkı olarak teşekkür ediyoruz başkan adaylarına.

rasim rasimoğlu
rasim rasimoğlu - 7 yıl Önce

eksik söyledin. 27 yıllık belediye çalışanı, 15 yıllık tecrübeli başkan. çamaşırhane yerini satan kişiye sormak, yeri satarken sattığı yere çamaşırhane yapılmak istendiğini acaba

öz hacıyakalı
öz hacıyakalı - 7 yıl Önce

27 yıllık belediyeci olduğunu bilmiyorduk.27 artı 15 yıl eşittir 42 yıl eder çok olmamış mı?

aptioğlu
aptioğlu - 7 yıl Önce

yatağan haşmet beye mahkum mu? bunun alternatifi yok mu?

SIRADAKİ HABER

banner68