CAMİLER ARASI FUTBOL TURNUVASI'NDA BOZÜYÜK SİYAMİ BEY ÅžAMPİYON OLDU

CAMİLER ARASI FUTBOL TURNUVASI'NDA BOZÜYÜK SİYAMİ BEY ÅžAMPİYON OLDU

CAMİLER ARASI FUTBOL TURNUVASI'NDA BOZÜYÜK SİYAMİ BEY ÅžAMPİYON OLDU

Yatağan Müftülüğü tarafından organize edilen Yaz Kur'an Kursları Camiler Arası Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuvanın şampiyonu Bozüyük Siyami Bey Camii oldu.

 Yatağan Müftülüğü tarafından 12 camide açılan Yaz Kur'an Kursları'nda okuyan öğrenciler arasında, Halı Saha Futbol Turnuvası düzenlendi.

A ve B grubu olmak üzere iki gruptan oluşan ligde, 12 takım mücadele etti. Yapılan kura çekimi sonucu A Grubu: Merkez Aşağı Cami, Hicret, Halit Alan, Bozüyük Latif Sakıcı, Bencik ve Kadıköy yer alırken; B Grubunda: Bozüyük Siyami Bey, Yeni Mahalle, TEK,  Turgut, Bozarmut ve Gökpınar Palanga Camii kursiyerlerinden oluştu. 12 Temmuz tarihinde, Yatağan Belediyesi Tesisleri Tufan Subay,ın Halı Sahası,nda başlayan karşılaşmalar, Bozüyük Siyami Bey ile Merkez Cami arasında oynan final maçıyla sona erdi.

Turnuva sonunda, Merkez Yeni Mahalle Camii 3., Merkez Aşağı Camii 2. ve Bozüyük Siyami Bey Camii Birincilik Kupasını aldı.

Organizasyonunu Merkez Aşağı Camii imamı Üzeyir Yıldırım'ın yaptığı turnuvada, maçları ise hakem olarak Akın Türkiş yönetti.

Turnuvanın sona ermesi dolaysıyla bir tören düzenlendi. Törende ilk üçe giren takımlara kupalarını, maçları yöneten Hakem Akın Türkiş'e plaketini sunan Yatağan Müftüsü H. Hüseyin Ortanca verdi. Ortanca yaptığı konuşmada; “Öncelikli olarak bu kurslarda hedefimiz, sizlere dini bilgiler öğretmektir. Ayrıca, açılan Yaz Kur'an Kursları arası sosyal etkinlikler kapsamında, geleneksel olarak halı saha futbol turnuvaları düzenliyoruz. Final maçını izledim, çok heyecanlı geçti. Kur'an Kursu öğrencilerine yakışan küfürsüz ve centilmen mücadeleci maçlar yaptınız sizleri kutluyorum. Organizasyonu yapan cami imamı Üzeyir Yıldırım'a, turnuvada maçlara hakem olarak yöneten Akın Türkiş'i de ayrıca kutluyor, bu güzel işe katkısı olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlk üçe girerek kupa alan takımlar sevinç gösterisi yaptılar. Tören, toplu çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68