Camiler cıvıl cıvıl

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bu yıl ‘Haydi Çocuklar Kur'an Ayında Kur'an'la Buluşalım’ sloganıyla düzenlenen yaz Kur'an kursları eğitimi Yatağan’da başladı.

Camiler cıvıl cıvıl
 ‘Haydi Çocuklar Kur’an ayında Kur’an’la buluşalım’ sloganı ile Yatağan Merkez ve din görevlisi olan tüm mahallelerde yaz Kuran Kursları açıldı. 22 Haziran – 21 Ağustos tarihleri arasında 9 hafta sürecek olan Yaz Kuran Kursları’na Yatağan’da yoğun katılım olduğu öğrenildi. Yatağan Müftüsü Şahabettin Yılmaz geçtiğimiz yıl Yatağan’da Yaz Kuran Kursları’nda yaklaşık 2 Bin çocuğun dini eğitim aldığını belirti. Yatağan Merkezde kurslara daha fazla katılım olduğunu ifade eden ve kurslar hakkında bilgi veren Müftü Yılmaz; “Yatağan Merkez ve mahallelerinde din görevlisi olan tüm camilerimizde Yaz Kuran Kursları açıldı. Geçtiğimiz yaz sezonunda yaklaşık 2 Bin öğrenci din eğitimi aldı. Bizler camilerde çocuklarımızın sadece din eğitimi almalarını değil, kültürel etkinlikler düzenleyerek sosyalleşmelerini de sağlıyoruz. Öğrenciler kurslarda bizi biz yapan değerleri öğreniyorlar. Din toplumun bir arada olması için bir tutkal görevi yapıyor. Kardeşlik duyguları içinde vatanına, memleketine, dinine faydalı bireyler yetiştirmek istiyoruz. Kurslara çocuklarını gönderen velilerimize de ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Ramazan ayında ailelerin çocukları ile birlikte camilere geldiğini söyleyen Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz; “Ramazan ayı olması nedeni ile ailelerin teravih namazlarına çocukları ile birlikte geliyorlar. Çocukluğun doğasında var olan oyun nedeni ile cemaatlerimizden rahatsız olanlar da oluyor. Bu konuda cemaatimizden daha hoş görülü olmalarını, hepimizin bir zamanlar çocuk olduğumuzu hatırlamalarını istiyorum. Tüm halkımızın Ramazan ayı mübarek olsun” şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2015, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90