Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolu Dolu Kutlanacak

Her yıl 1 ile 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın Yatağan’da dolu dolu kutlanacağı bildirildi. Konuya ilişkin yazılı açıklama yayımlayan Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu seneki temasının “Cami, Kadın ve Aile” olarak belirlendiğini belirtti.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası Dolu Dolu Kutlanacak
 Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl  1 ile 7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Diyanet İşleri Başkanlığımız, 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nın bu seneki temasını “Cami, Kadın ve Aile” olarak belirlemiştir. Hafta boyunca vaazlarda ve düzenlenecek çeşitli etkinliklerde konu kapsamlı bir şekilde ele alınacaktır. Böylece konuyla ilgili toplumsal şuur oluşmasına ve camilerimizin Resulullah dönemindeki fonksiyonuna kavuşmasına katkı sağlanacaktır. Haftanın hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ediyorum.

Bu vesileyle ilçemiz merkez, kasaba ve köylerinde görev yapan tüm din görevlilerimizin, din gönüllüsü kardeşlerimin “Camiler ve Din Görevlileri Haftası”nı can-ı gönülden tebrik ediyor; vefat edenlere rahmet, berhayat olanlara nice hayırlı hizmetleri afiyet içerisinde birlikte gerçekleştirebilmeyi Rabbimden niyaz ediyorum” deniliyor.

Ayrıca Yatağan Müftülüğü tarafından bu akşam saat 20:00’de GELİ Sosyal Site Toplantı Salonu’nda Prof. Dr. Nevzat Aşık’ın katılımı ile ‘İslam’a Göre Cami, Kadın ve Aile’ konulu konferans düzenleneceği öğrenildi.

Yatağan İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz da tüm Yatağan halkını düzenlenecek olan konferansa davet etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2013, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER