banner80

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl 1-7 Ekim tarihlerinde kutlanan “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” bu yıl “Cami ve ilim” temasıyla kutlanıyor.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kutlanıyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın katılımıyla Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi avlusunda açılışı gerçekleştirilen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri, il ve ilçe müftülükleri koordinesinde ülke genelinde devam ediyor.

Yatağan Müftülüğünce düzenlenen “Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri Kaymakamlık ziyaretiyle başladı.

Yatağan Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, beraberinde din görevlileri Cemil Çamcı ve Üzeyir Yıldırım ile birlikte, Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü’yü makamında ziyaret etti.

Çetmi, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl bir temanın ön plana çıkarıldığını, bu yılki temanın ise ‘Cami ve ilim’ olarak belirlendiğini ifade ederek hafta dolayısıyla gerçekleştirilecek programlar hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Onur Kökçü ise din görevlilerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı kutlayarak çalışmalarında başarı temennisinde bulundu.

Çetmi ve beraberindeki heyet daha sonra Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Şahin, İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Resul Murat Kılıçarslan ve esnafları ziyaret etti.

“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” etkinlikleri kapsamında Yatağan Merkez Aşağı Camii’nde cuma namazından önce mevlid-i şerif okunup yapılan hatimlerin duası yapıldı.

Çetmi ise, yaptığı açıklamada, “Milletimize hizmet eden tüm teşkilat mensuplarımıza, fedakâr hocalarımıza teşekkür ediyor, Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nı tebrik ediyor, ebediyete irtihal edenlere Cenab-ı Hak’tan rahmet niyaz ediyoruz.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68