Camiye koştular, namazla buluştular

Diyanet İşleri Başkanlığı’nca ülke genelinde düzenlenen “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” temalı eğitim programı kapsamında Yatağan ilçesinde düzenlenen eğitime katılan öğrencilere belgeleri ve hediyeleri verildi.

Camiye koştular, namazla buluştular

Yatağan ilçesinde, İlçe Müftülüğünce yarıyıl tatilinde başlatılan "Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz" projesi tamamlandı. Projeye katılan öğrenciler ödüllendirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen "Camiye koşuyoruz, namazla buluşuyoruz" projesi kapsamında Yatağan'daki camilerde din görevlileri tarafından çocuklara verilen Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitiminin kapanış programı Yeni Mahalle Camisi’nde düzenlendi. Programa Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, İlçe Müftüsü Durmuş Ali Çetmi, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Burada konuşan Müftü Çetmi, “Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz” adlı programın amacının, öğrencilerin 15 günlük ara tatil döneminde cami ile bağlarının kurulmasını sağlamak, cami ve cemaat alışkanlığını kazandırmak amacını güttüğünü, bu çerçevede bu programa katılan öğrencileri, velilerini ve onlara emek veren hocaları kutladığını söyledi.

Kaymakam Çiçek ise, bu programın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese, özellikle öğrencilere teşekkür etti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56