Çamlar kurtarılacak

Yatağan adliyesi yanında bulunan parktaki çam ağaçlarının kurumasının haber olarak gazetemizde yayımlanmasının ardından Yatağan Belediyesi park ve bahçe işlerinden cevap geldi.

Çamlar kurtarılacak
 Yatağan Belediyesi park ve bahçe işleri sorumluları söz konusu parktaki muslukların kimliği belirsiz kişi veya kişilerce defalarca kırılıp, kullanılamaz hale getirildiği bu nedenle söz konusu muslukların kısa süre önce söküldüğü, ağaçların sulama işlemlerinin ise su tankerleri vasıtasıyla düzenli olarak sürdürüldüğü açıklanırken, ağaçlarda meydana gelen kurumanın hastalık nedeniyle baş gösterdiği, ancak gerekli tedbirlerin alınarak ilaçlama yapıldığı ve tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Yatağan Belediyesi park ve bahçe işleri sorumluları Yeşil Yatağan projesi kapsamında yapılan ağaçlandırma, park ve bahçe düzenlemelerinin tüm hızıyla devam edeceğini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 09:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
adam a
adam a - 6 yıl Önce

çok sevindirici bir haber ağaçların kurtarılacak olması. bu umutla şunu da bekleyebilir miyiz acaba;
kaldırımlar esnafların işgalinden kurtarılacak mı: zaten yatağanımızda kaldırımlar dar bir de esnaflarımız kaldırımlara ürünlerini koyuyorlar yayalar yürüyecek kaldırım bulamıyor.

SIRADAKİ HABER