Çarşamba pazarı yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne kurulacak

Yatağan ilçesindeki Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan yeni düzenleme sonrası kaldırılan çarşamba pazarı, yapılan girişimlerinden ardından yeniden kurulacak.

Çarşamba pazarı yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne kurulacak

Yatağan Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan düzenlemenin ardından uzun yıllardır esnafların çarşamba pazarında tezgah açtıkları caddede pazar kurulması yasaklanmıştı. Bu durum, cadde üzerindeki esnafları olumsuz yönde etkilemiş, bu nedenle pazarın yeniden bu cadde üzerinde kurulması için Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve esnaflar tarafından girişimlerde bulunulmuştu. Seçimin ardından Yatağan Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Toksöz, esnafların bu talebini geri çevirmeyerek uzun bir aradan sonra pazar esnaflarının yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne tezgah açmasına izin verdi.

Yatağan Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Belediye Başkanı Toksöz’ü makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Kuzu, “Başkanımız söz vermişti, şimdi yerine getiriyor. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Pazarın kalkması dolayısıyla esnaflarımız mağdur olmuştu, talepleri yerine geldi.  Başkanımızdan pazar yeri ve diğer konulardaki taleplerimizi var. Onların da önümüzdeki günlerde yerine geleceğine inanıyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Toksöz ise, “Cumhuriyet Caddesinde uzun zamandır pazar kuruluyordu. Haliyle her esnafın belirli bir müşterisi vardı. Pazarın kalkması mağduriyet yarattı. Yatağan Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve esnafların talebi üzerine seçim öncesi pazarı yeniden açacağımıza söz vermiştik, bu sözü yerine getireceğiz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER