Çarşamba pazarı yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne kuruldu

Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan düzenlemelerin ardından kaldırılan çarşamba pazarı, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün talimatıyla yeniden kuruldu. Pazar esnafının yeniden caddeye tezgah açması, caddedeki kalıcı esnafların da yüzünü güldürdü.

Çarşamba pazarı yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne kuruldu

Yatağan Belediyesi tarafından Cumhuriyet Caddesi’nde yapılan düzenlemenin ardından uzun yıllardır esnafların çarşamba pazarında tezgah açtıkları caddede pazar kurulması yasaklanmıştı. Bu durum, cadde üzerindeki esnafları olumsuz yönde etkilemiş, bu nedenle pazarın yeniden bu cadde üzerinde kurulması için Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu ve esnaflar tarafından girişimlerde bulunulmuştu. Seçimin ardından Yatağan Belediye Başkanlığına seçilen Mustafa Toksöz, esnafların bu talebini geri çevirmeyerek uzun bir aradan sonra pazar esnaflarının yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne tezgah açmasına izin verdi.

Toksöz’ün talimatıyla pazar esnafları yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne tezgah açarken sabahın erken saatlerinde pazarı gezen Toksöz, esnafların sorunlarını dinledi.

Pazarın yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne kurulması en çok da cadde üzerindeki kalıcı esnafların yüzünü güldürdü.

Esnaf Mehmet Uysal, muhabirimize yaptığı açıklamada, “Caddede uzun süren çalışmanın ardından pazarın buraya kurulması yasaklanmıştı. Bu durum en çok bölgedeki esnafları olumsuz etkilemişti. Sağ olsun yeni belediye başkanımız Mustafa Toksöz ve AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, esnafların taleplerini geri çevirmeyerek pazarın yeniden buraya kurulmasını sağladı. Kendilerine teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Bir diğer esnaf Halilibrahim Dili ise, “Pazarın yeniden Cumhuriyet Caddesi’ne kurulması en azından caddeye bir hareketlilik getirdi. Bu hareketliliğin esnaflarımıza olumlu katkı sağlayacağını düşünüyorum. Belediye başkanımız Mustafa Toksöz’e bu uygulamasından dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER