Çekimler Bitti, Tarih 28 Şubat

Bozüyük’te çekimleri tamamlanan ‘Sürgün İnek’ adlı sinema filminin 28 Şubat 2014 tarihinde gösterime gireceği öğrenildi. Konu hakkında bilgi veren Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel; “Beldemizin yeni projelere ev sahipliği yapması da gündemde” dedi.

Çekimler Bitti, Tarih 28 Şubat
 Pek çok projeye ev sahipliği yapan ve son olarak da Baba Ocağı adlı diziyle milyonları ekranlara kilitleyen Bozüyük Beldesi’ndeki son proje olan ‘Sürgün İnek’ adlı sinema filminin çekimleri tamamlandı.

Malatya'nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Kadiruşağı köyünde "Gülsüm" adlı ineğin, 2009'da okulun bahçesindeki Atatürk büstünü kırması üzerine sahibi tarafından sürgüne gönderilmesini konu alan komedi tarzındaki film, Serkan Öztürk tarafından kaleme alınırken,  Ayhan Özen'in yönetmenliğinde 28 Ocak 2014 tarihinde beyaz perdeye aktarılacak.

Ayrıca, Hasan Kaçan ve Şebnem Sönmez gibi isimlerin başrollerini  üstlendiği sinema filminde Türk sinemasının deneyimli oyuncularından Eşref Kolçak, Yılmaz Gruda, Tarık Papuççuoğlu, Cezmi Baskın, Köksal Engür, Bedia Ener, Mine Teber gibi isimlerin yanı sıra son zamanların başarılı oyuncuları Vildan Atasever, Tolga Güleç, Fırat Tanış, Necip Memili, Sadi Celil Cengiz gibi oyuncular da yer alıyor.

Bozüyük’ün sinema ve dizi yapımcılarının ilgi odağı haline geldiğine vurgu yapan Belediye Başkanı Yaşar Gencel; “Beldemizin dizi ve sinema sektöründeki öyküsü  tv filmi olarak hazırlanan  "Ümmü'nün Türküsü" ile başladı. Daha sonra 55 bölümlük 'Baba Ocağı' dizisi pek çok kişiyi ekran başına kilitlerken, arkasından 'Dabbe 4' adlı sinema filminin bir bölümüne de beldemiz ev sahipliği yaptı.

% 90’nı beldemiz sınırları içinde çekilen ‘Sürgün İnek’ adlı sinema filminin de çekimleri tamamlanmış durumda. Filmin 28 Şubat 2014 tarihinde izleyiciyle buluşması beklenirken, önümüzdeki günlerde yeni projelere de ev sahipliği yapmamız gündemde. Yeni bir sinema filmi ile dizinin beldemizde çekilmesi söz konusu” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2013, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68