'Cemal Metin Avcı Yalnız Değildir' adlı sayfa hakkında suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Ula ilçesinde 5 gün önce kaybolan ve cesedi ormanlı alanda bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin'i öldüren katil zanlısı Cemal Metin Avcı için sosyal medya uygulaması Instagram'da açılan 'Cemal Metin Avcı Yalnız Değildir' adlı sayfa hakkında suç duyurusunda bulundu.

'Cemal Metin Avcı Yalnız Değildir' adlı sayfa hakkında suç duyurusu

Pınar Gültekin'i öldüren katil Cemal Metin Avcı için sosyal medya uygulaması Instagram'da 'Cemal Metin Avcı Yalnız Değildir' adlı sayfa açılması büyük tepki çekti.

Konuyla ilgili olarak CHP Muğla Kadın Kolları, hesabı açanlar hakkında Suçu ve Suçluyu Övme Suçu (TCK 215) kapsamında soruşturma açılması için Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

“ASLA KABUL EDİLEMEZ”

Kadın kollarından yapılan yazılı açıklamada, suçlu kadar suçu övenlerin de hatalı olduğu vurgulandı.

“Muğla CHP İl Kadın Kolları olarak ilimizde vahşi bir cinayete kurban giden Pınar Gültekin’in derin üzüntüsü içerisindeyken bir de bu vahşi cinayeti meşrulaştıran, suçu ve suçluyu öven paylaşımları görmek canımızı çok ama çok yakmıştır.” denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Suçlular kadar suçu övenler de hatalıdır. Biz bu durumu asla kabul etmiyoruz. Pınar Gültekin cinayetini meşrulaştıran paylaşımlar yapan ‘Cemal Metin Avcı Yalnız Değildir’ adlı instagram hesabının yöneticileri hakkında Suçu ve Suçluyu Övme Suçu (TCK 215) kapsamında soruşturma açılması için avukatımız Pınar Alpay Tozun aracılığı ile Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduğumuzu kamuoyuna duyururuz.”

OLAY

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin (27), 16 Temmuz'da Akyaka Mahallesi'nde yalnız yaşadığı evinden ayrılmış, aynı gün ablası ile telefonla görüştükten sonra kendisinden bir daha haber alınamamıştı.

Ailesinin, Akyaka Jandarma Komutanlığına kayıp ihbarında bulunması üzerine başlatılan çalışmada, Gültekin'i tanıyan kişilerin listesi çıkarılmış ve bölgedeki güvenlik kamerası kayıtları incelenerek görgü tanıklarının ifadelerine başvurulmuştu.

Şüphe üzerine gözaltına alınan genç kızın eski erkek arkadaşı Cemal Metin Avcı, ilk ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmese de delilleri görünce, bir süre arkadaşlık yapıp ayrıldığı Gültekin'in tekrar barışma isteğini geri çevirmesi üzerine genç kızı bağ evinde öldürdüğünü, cesedini yaktıktan sonra bir varile bırakarak Gülağzı mevkisinde ormanlık alana gömdüğünü itiraf etmişti.

Avcı, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "canavarca hisle adam öldürmek" suçundan tutuklanmıştı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68