Cemil Koçar: “Birlik ve Beraberlik İçin Adayım!”

Cemil Koçar: “Birlik ve Beraberlik İçin Adayım!”

Cemil Koçar: “Birlik ve Beraberlik İçin Adayım!”

Milliyetçi Hareket Partisi Yatağan İlçe Teşkilatı'nın 22 Åžubat 2012 Çarşamba günü yapacağı ilçe kongresi öncesi adaylığını açıklayan Cemil Koçar, çok sayıda partilinin katılımıyla basın açıklaması düzenledi.

Başta, MHP Yatağan İlçe Başkanı Yılmaz Karamersin, Yatağan Belediye Meclisi üyeleri Ferhat Üstündağ, Selayi Kesiktaş, Fahrettin Erdem ve çok sayıda partilinin katıldığı basın açıklaması öncesinde adaylıktan çekildiğini açıklayan Turan Kocasarı; “yaşça bizden büyük olması ve partimiz için daha iyi hizmetlerde bulunacağına inandığımdan dolayı Cemil Koçar ağabeyimiz lehine, ekibimle beraber adaylıktan çekiliyorum” dedi.

Turan Kocasarı'nın bu hareketinden dolayı kendisine teşekkür eden Cemil Koçar basın açıklamasında şunları ifade etti:

“Bugün burada, 22 Åžubat 2012 Çarşamba günü yapılacak olan Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Kongresi'nde ilçe başkanlığına adaylığımı açıklamak üzere toplanmış bulunmaktayız. Adaylığımın ilçemize, ilimize ve Türkiye'ye hayırlar getirmesini, Yüce Allah'tan niyaz ederim.

Ben, ilçemizin Åžeref Köyü'nden olup, Yatağan Merkez Atatürk Mahallesi'nde(Yeni Mah.) ikamet etmekteyim. Uzun yıllar Yatağan Malmüdürlüğü'nün çeşitli kademelerinde görev aldım, daha sonra Kavaklıdere Malmüdürlüğü'ne tayin olup gittim. Kavaklıdere Malmüdürlüğü'nden Muhasebe Åžefi olarak emekliye ayrıldım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

Devlet memurluğu süreci içinde siyaset yapmanın yasak olması nedeniyle, sizinle siyasi platformlarda buluşabilme, görüşebilme şansım hemen hemen hiç olmadı. Ancak Türk Milliyetçiliği ve MHP aşkı, öğrencilik yıllarımdan beri bende hep var idi ve var olmaya devam etti. Bu aşk, emekli olduktan sonra sizlerle bir araya gelme şeklinde tezahür etti ve şuanda karşınızda ilçe başkanı adayı olarak bulunmaktayım.

22 Åžubat 2012 Çarşamba günü yapılacak kongrede, delegeler tercihini benden yana kullanıp ilçe başkanı görevi verirlerse şayet, Yatağan'da MHP'ye gönül verenleri değişik yöntem ve usullerle bir araya getirmeye, kırgınlıkları gidermeye ve bütün partilileri 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde belediye başkanlığına odaklayacağım.

"Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için" sloganını benimsemiş olan MHP'liler arasında ayrıcalığı, küskünlüğü ve dargınlığı asla kabul edemiyorum. Bir olmak, bütün olmak zorundayız hatta mecburiyetindeyiz.  Malumunuz olduğu üzere önümüzdeki üç yıllık süreç içerisinde yerel seçim, Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve muhtemelen büyük şehir belediye seçimi yapılacaktır. Bu seçimlerde başarılı olmak zorundayız. Yerelde ve genelde başarılı olmak zorundayız. Ülkenin içinde bulunduğu kaostan çıkış ancak MHP ile olur. Ülkenin içeriden ve dışarıdan kuşatılmaya çalışıldığı gerçeğini görmek zorundayız, zaman uyuma zamanı değil! Zaman, mücadele zamanı! Zaman, başarılı olma zamanıdır! Dolayısıyla tekrar ediyorum, başarılı olmak zorundayız.

Yatağan Milliyetçi Hareket Partisi'nin ilçe başkanları başta olmak üzere, değişik kademelerinde bugüne kadar görev yapmış olan bütün arkadaşlarımı ve değişik zaman ve zeminlerde yerelde ilçe ve belde belediye başkanlıkları ve belediye meclis üyeliklerine, il genel meclisi üyeliklerine aday olan arkadaşlarımı ve onlara destek veren partilileri ve seçmenleri saygıyla ve şükranla selamlıyorum.

Åžimdiden ilçe kongresinin, Yatağanımıza, Muğlamıza ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyorum.”

Cemil Koçar'ın basın açıklamasından sonra kendisine başarılar dileyen MHP Yatağan İlçe Başkanı Yılmaz Karamersin; “bu yola baş koyduğu için Cemil Koçar'ı kutlamak istiyorum. İnşallah 22 Åžubat 2012 tarihinde yapacağımız ilçe kongresi, ilçemize, ilimize ve tüm Türkiye'ye hayırlı olur. Birlik ve beraberlik içerisinde MHP'yi, Yatağan'da daha üst seviyelere getirmek için çalışmalarımız sürecektir” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96