Cengiz Akyıldız Dualarla Anıldı

Ülkü Ocakları Yatağan İlçe Başkanlığı, İstanbul’da düzenlenen saldırı sonucu öldürülen MHP Basın Danışmanı Cengiz Akyıldız için mevlit programı düzenlendi.

Cengiz Akyıldız Dualarla Anıldı
 Ülkü Ocakları Yatağan İlçe Başkanlığı, geçtiğimiz hafta Milliyetçi Hareket Partisi Esenyurt Seçim Bürosu’na yapılan saldırıda öldürülen “Yusufiyeli Cengiz” olarak da tanınan Basın Danışmanı Cengiz Akyıldız için mevlit programı düzenledi. Konuklara lokma ikramının da yapıldığı programa, MHP Yatağan İlçe Başkanı Servet Göka, MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak, Ülkü Ocakları Milas İlçe Başkanı Mustafa Kalyoncu, MHP Milas Belediye Başkan Adayı Sedat Zencir, Ülkü Ocakları Kavaklıdere İlçe Başkanı Durmuş Ali Karayel, MHP Kavaklıdere Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Öztürk, partililer ve ülkücüler katıldı.

Cuma akşamı saat 19.30’da Ülkü Ocakları Yatağan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen program, Yatağan Merkez Aşağı Camii Müezzini Süleyman Bayram’ın okuduğu dualarla başlarken, duaların ardından konuşmalara geçildi.

Mevlit programına katılarak dualara eşlik eden herkese teşekkür eden Ülkü Ocakları Yatağan İlçe Başkanı Ferhat Zeki Küçükköse, “Bir ölür, bin diriliriz” diyerek İstanbul’da düzenlenen saldırıyı kınadı ve Akyıldız’a rahmet diledi.

Daha sonra konuşan MHP Yatağan Belediye Başkan Adayı Varol Çakmak, “MHP’ye ilgi ne zaman artsa şeytanın çocukları ortaya çıkarak MHP’ye zarar vermeye çalışmıştır” dedi. Çakmak, yaptığı konuşmada; “İstanbul’da gerçekleştiren bu hain saldırı bana, 1980’lerde haince düzenlenen saldırılarda şehit edilen Ülkücü büyüklerimizi hatırlattı. O dönemleri bilen bir büyüğünüz olarak şunu belirtmeliyim ki, Cengiz Akyıldız’a sıkılan kurşun, tüm Türk milletine sıkılmıştır. Fakat bizler, yılmayacağız, yıkılmayacağız ve Türk milletinin varoluş mücadelesini sürdüreceğiz. Bu bayrak gelecekte siz gençler devralacaksınız. O yüzden bu süreçte size karşı yapılacak olan tahriklere kapılmayın ve sükûnetinizi bozmayın” dedi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2014, 18:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER