Çevrecinin, koylardan topladığı çöpleri çaldılar!

Marmaris'te çevreci İmdat Avcı'nın ailesiyle yaptığı koy temizliği kampanyasında topladığı çöpler çalındı. Koylara atılan çöpleri protesto etmek ve farkındalık yaratmak amacıyla 27 yıldır yaptığı koy temizliği eyleminde bulunan çevreci İmdat Avcı çöplerinin çalınmasıyla adeta şoka girdi.

Çevrecinin, koylardan topladığı çöpleri çaldılar!

Eşi Yıldız Avcı ve kızları Türkü avcı ile 23 gün süren temizlik eyleminde 300 torba çöp toplayan Marmaris'in ünlü çevrecisi İmdat Avcı ve ailesi, 50'ye yakın çöp torbasının çalındığını belirtti. Neden çalındı sorusuna ise "birileri kendilerine paye çıkarmak ve temizlik yaptıklarını söyleyebilmek adına bizim topladığımız çöpleri çaldılar” dedi.
Marmaris Netsel Marina'nın 300lt yakıt ve çöp poşeti desteğini hatırlatan Avcı, "elimiz boş dönseydik kimsenin yüzüne bakamazdık. Hem çevreyi temizlemek için mücadele verdik, hemde gerikalan çöplerin çalınmaması için mücadele verdik. Bin bir zahmetle topladığımız çöpleri orman içine saklayarak ayrıca vakit kaybına uğradık. Bu ülkede artık çöpler de çalınıyor. İnanılır gibi değil!" dedi.
Yalancı boğaz tarafında botlarının kaybolduğunu ve bu yüzden çöpleri tekneye aktarmakta zorlandıklarını, bu durumun farkına varan Fransız bir ailenin üç gün boyunca kendilerine yardım ettiğini belirden Avcı, botlarını bulan olursa kendilerine iade etmeleri için çağrıda bulundu.
Avcı ailesinin kızları Türkü Avcı ise, "Botumuz kayboldu, çöplerimiz çalındı, yılan, akrep arılarla savaştık ama çocukluğumdan beri bu eyleme katıldığım için büyük zevk alıyorum. Sonuna kadar etkinliğe ailemle devam edeceğim.
Netsel Marina'ya yanaşan 14 metrelik Ozanın Türküsü adlı tekne çöpleri Marmaris Belediyesi Temizlik İşleri ekiplerine teslim etti. Temizlik İşleri Müdürü Suzan Zift bizzat çöplerin tesliminde bulunurken kendi elleriyle tekneden çöp arabasına taşımaya da yardım etti. Çöpler ayrıştırma merkezine götürüldü.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68