banner80

Cezayirli kadın, Erdoğan’dan vatandaşlık istedi

Yatağan ilçesinde yaşayan Cezayirli Fatma Karyağdı, kocasının ölümünün ardından zor günler geçirdiğini belirterek, 10 yıldır yaşadığı Türkiye’nin vatandaşlığını almak istediğini söyledi.

Cezayirli kadın, Erdoğan’dan vatandaşlık istedi

Yatağan ilçesinden Fransa’ya çalışmak için giden Mehmet Karyağdı, 2010 yılında yakınlarının tanıştırmasıyla Cezayir’de yaşayan Fatma Ghaoui ile Yatağan ilçesinde dünya evine girdi.

Eşiyle birlikte Cumhuriyet Mahallesi’nde oturma izniyle yaşayan Fatma Karyağdı, 2016 yılında eşinin vefat etmesiyle yaşamını yalnız sürdürdü. Bu sürede vatandaşlık başvurularında bulunan Karyağdı, girişimlerinin sonuçsuz kalması nedeniyle zor günler geçirdi.

Özellikle sağlık kuruluşlarından faydalanırken zorlanan Karyağdı, geçimini kaymakamlık ve belediyeden gelen yardımlarla sürdürdüğünü belirterek, “2010 yılında Mehmet’i severek evlendim. Evlendikten sonra Yatağan’a yerleştim. Daha sonra vatandaşlık başvurusunda bulundum ama olmadı. O günden bu yana oturma izniyle burada yaşıyorum. Kocam öldükten sonra burada bir başıma kaldım. Çok zor günler geçirdim. Şimdi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan vatandaşlık talep ediyorum. Vatandaşlık aldıktan sonra resmi olarak çalışıp sigortalı sağlık hizmetlerinden de faydalanmak istiyorum” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68