CHP, 91. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı

CHP’nin 91. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

CHP, 91. Kuruluş Yıldönümünü Kutladı
 Cumhuriyet Halk Partisi'nin kuruluşunun 91. yıldönümü dolayısıyla Yatağan ilçesindeki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi.

Saat 11.00’da parti binası önünde toplanan partililer, ellerindeki Türk ve CHP bayraklarıyla Atatürk Anıtı’na yürüdüler. Anıta ulaşan partililer, yıl dönümü dolayısıyla anıta çelenk bıraktıktan sonra İstiklâl Marşı okuyup ve saygı duruşunda bulundu.

CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, ardından yaptığı açıklamada, CHP’nin Atatürk ilkelerine bağlı, özgürlük ve demokrasi değerleriyle hareket eden ve gücünü halktan alan çağdaş demokratik sol bir parti olduğunun altını çizdi.

Toplumsal ve siyasal yaşamda erdemli olmanın CHP’li olmanın ön koşulu olduğunu söyleyen Genek, “CHP ayrıcalıkları olan bir partidir. Ulusal mücadelenin içerisinde doğmanın, Atatürk tarafından kurulmanın onurunu taşıyan, devrimlerin sahibi ve uygulayıcısı, Türkiye’nin en köklü partisidir” diye konuştu.

Çelenk sunma törenine, CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, CHP yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2014, 18:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
kemalist
kemalist - 7 yıl Önce

koskoca yatagan chp mirasini yok ettiniz mirasi enkaza ceviriyorsunuz mesgul ettiginiz makamlari derhal terkedin.cunku yakismiyor ve hak etmiyorsunuz..

.
. - 7 yıl Önce

Meşgul edılen bu makamlara insanlar atamayla değil seçimle geliyor madem bunu düşünüyorsunuz aday olun siz gelin bahsettiğiniz makama ve siz şaha kaldırın chp yi.oradaki insanlar çoğu şeyden fedakarlık edip parti için çalışıyorlar belediye başkanlığı seçimlerindeki gibi başka partilere oy verip burada konuşanlardan değiller

SIRADAKİ HABER

banner68