20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

CHP, 94. kuruluş yıldönümünü kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) kuruluşunun 94'üncü yıldönümü, Yatağan ilçesinde törenle kutlandı.

12 Eylül 2017 Salı 09:13
Bu haber 334 kez okundu
CHP, 94. kuruluş yıldönümünü kutladı

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yatağan Başkanlığı’nca CHP’nin 94’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikte, partililer parti binası önünde toplantı. Buradan kortej eşliğinde Atatürk anıtına yürüyen partililer, anıta çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam eden törende, CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Semih Serttaş konuşma yaptı.

Serttaş, CHP’nin eşitlik, özgürlük ve kardeşlik demek olduğunu belirterek, CHP’nin temelinde Atatürk’ün yer aldığını söyledi.

Cumhuriyetin kuruluşu, çok partili döneme geçiş ve sosyal demokrasinin temsiliyetinde CHP’nin imzası bulunduğunu kaydeden Settaş, “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun hem seçim bildirgesinde hem meydanlarda hem de medyada her seferinde dile getirdiği vaadi, özgürlükçü demokrasi olmuştur. Herkesin gerçekten eşit olduğu, çoğunluk diktasının olmadığı çoğulculuğun hakim olduğu herkesin vazgeçilmez ve devredilmez haklarının,  bağımsız bir yargının, gerçek bir hukuk devletinin korumasında olduğu, aydınların sabahım beşinde tutuklanmadığı, milletvekillerinin hapiste tutulmadığı, öğrencilerinin her demokratik eylemde dövülmediği, hapislerde çürümediği, yargıçların emir almadığı, Silivri benzeri toplama kamplarında yargılamaların yapılmadığı, iktidarı eleştiren gazetecilerin işinden, özgürlüğünden edilmediği, yurttaşların Sünni olsun, Alevi olsun, gayri-Müslim olsun inançlarını özgürce yaşayabildiği, Türk olsun, Kürt olsun, Arap olsun, Çerkez olsun, Laz olsun herkesin eşit yurttaşlık potasında bir arada ve özgürce yaşayabildiği bir ülke olmuştur” diye konuştu.

Serttaş, CHP’nin kardeşçe ve barış içerisinde yaşanacak, özgürlükçü demokrasinin hakim olduğu ve insan haklarına dayanan bir devlet düzeninin olduğu ülke için var olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

“CHP’yi anlatmak zor. Bazılarına CHP’yi anlatmak hiç de kolay değil. CHP’nin olmadığı bir Türkiye, cehennemin öbür adıdır. Bir an için CHP’yi çıkarıp alın, varlığımızdan ve tarihimizden geriye bir şey kalmaz. Tarihte, bu uygarlığa sahip ne bir parti ne de bir kurum var. Bu anlamlı günde birlikte olduğumuz için siz gönüldaşlarıma ayrı ayrı teşekkür eder CHP’nin 94’üncü kuruluş yıldönümünü kutlarım.”

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, Muğla Barosu Başkanı Cumhur Uzun, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile partililer katıldı.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV