banner80

CHP'den 30 Ağustos'ta alternatif tören

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler günü dolaysıyla CHP Yatağan Başkanlığı Atatürk anıtına çelenk sundu.

CHP'den 30 Ağustos'ta alternatif tören

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler günü dolaysıyla, resmi törenin ardından CHP Yatağan Başkanı Mehmet Kemiksiz tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu. Çelengin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.  Sunumunu Emekli Öğretmen Fehmi Özsoy’un, yaptığı törende günün önem ve anlamını belirten konuşmayı İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Ozan Gürpınar yaptı.

Törene CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, ilçe yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın kolları ve gençlik kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı.

Gürpınar, burada yaptığı konuşmada, "30 Ağustos, düşmana nefes aldırmadan çarpışan Kara Fatmaların, Çete Emir Ayşelerin, Gördesli Makbulelerin zaferidir.

30 Ağustos, Sütçü İmamların, Demirci Mehmet Efelerin, Yörük Ali Efelerin zaferidir.

30 Ağustos, 39 derece sıtma ateşi ile düşman kovalayan Fahrettin Altayların, Fevzi Çakmakların, Kazım Karabekirlerin, İsmet İnönülerin zaferidir.

30 Ağustos, "bağımsızlık benim karakterimdir" sözüne inanan ve bir çift mavi gözün ışığında düşmanla çarpışan Türk Milleti'nin ve bu fedakâr millete bir ülke kazandıran Mustafa Kemal Atatürk'ün zaferidir.

Bugün gurur duyulacak ve kutlanacak bir gündür. Çünkü zafer kazananlarındır, kaybedenlerin değil. Çünkü zaferi kazananlar kutlar, kaybedenler değil.

Tüm unutturma çabalarına rağmen, bizler, bu büyük zaferi nice zorluk içerisinde gerçekleştiren ve bize bir ülke kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Milli Mücadele kahramanlarının mirasını canı pahasına koruyacak olan evlatlarıyız. Bizler unutturmayacağız, bizler kutlayacağız.

Önümüzdeki yıllarda çok daha büyük bir coşku ile kutlama dileğiyle, 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yılı kutlu olsun" diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68