CHP Emek Bürosu’ndan Ankara Yürüyüşüne Destek

CHP Yatağan İlçe Başkanlığı Emek Bürosu, yayınladığı yazılı basın açıklamasıyla, enerji ve maden işçilerinin 23 Ocak Perşembe günü düzenleyeceği “Büyük Ankara Yürüyüşü”nde enerji ve maden işçilerinin yanında olacaklarını belirtti.

CHP Emek Bürosu’ndan Ankara Yürüyüşüne Destek
 Konuyla ilgili olarak Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Başkanlığı Emek Bürosu adına Mehmet Can tarafından yayınlanan yazılı basın açıklaması şu şekilde:

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, ön yeterlilik ve son teklif verme tarihleri olarak Kemerköy ve Yeniköy Termik Santralleri ile Kemerköy Liman Sahası 24.01.2014, Çatalağzı Termik Santrali 05.02.2014 ve Yatağan Termik Santralinin 10.02.2014 saat:17.00 tarihleri olarak belirlemişti.

AKP iktidarı bu ülkenin kazanımlarına aynen miras yediler gibi satıyor ve satmaya devam etmek istiyor. Bu talana dur demek için enerji ve maden işçileri de 129 gündür direnmekte. İşçi arkadaşlarımızın bu onurlu mücadelesinde CHP olarak her zaman destek olduk. Tabi ki burada yöre halkımızı da unutmayalım. İşçi arkadaşlarımızın bu onurlu mücadelesinde halkımızın da büyük desteği oldu ve olmaya devam etmektedir. İşçi arkadaşlarımızın 23 Ocak 2014 Ankara yürüyüşünde, her zaman olduğu gibi CHP İlçe Yönetimi ve CHP Emek Bürosu, işçi arkadaşlarımızla beraber olacaktır. Halkımızı, daha önceki direnişlerde, özellikle Ankara’ya bir grup işçi arkadaşımızı yolcu ederken gibi ve Milas mitinglerindeki vermiş olduğu destek ve dayanışmayı bu yürüyüşte de göstermesini bekliyoruz. Halkımızın bu desteği vereceğine eminiz. Şimdiden enerji ve maden işçileri adına halkımıza, verecek oldukları destekten dolayı CHP Emek Bürosu olarak teşekkür etmeyi bir borç biliyoruz. Bu onurlu mücadeleden iyi bir sonuç alınması dileğiyle yaşasın işçilerin birliği ve onurlu mücadelesi…” 

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2014, 19:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER