CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl: “Utanmasalar …”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nda yaptığı konuşmada, “Özel kuruluşları bile kendi güdümlerine almaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Utanmasalar, köy derneklerinin seçimlerine dahi müdahale etmek isteyecekler. Bu kadar hayasız ve pervasız bir iktidarla karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bingöl: “Utanmasalar …”
 Partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etmek üzere ilçeyi ziyaret eden CHP Örgüt Yönetimleri ve Yurt Dışı Örgütlenmelerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, partililerle bir araya geldi.
CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Yatağan Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ve partililer tarafından karşılanan Bingöl, parti binasında gazetecilere, gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Haziran ayındaki genel seçimle CHP’nin iktidara geleceğini kaydeden Bingöl, CHP iktidarıyla Türkiye tarihinin değişeceğini savundu. Örgütlerinin büyük bir kararlılıkla seçimlere hazırlandığını ifade eden Bingöl, Yatağan’daki ilçe örgütüyle görüş alışverişinde bulunmak için ilçeye geldiğini söyledi.
CHP’nin, cumhuriyeti korumakla yükümlü olduğunun altını çizen Bingöl, bu bilinçle hareket ettiklerinin belirterek, “13 yıllık AK Parti iktidarına dönüp baktığımızda, bütün kurumlar adeta işgal edilmiş ama ele geçirilemeyen, bir tek CHP kalmıştır. Yargı derseniz, artık Türkiye’de bağımsız yargıdan bahsetmek mümkün değil. Bakanlıklar, adeta partizan bir anlayışla ele geçirilmiş. Özel kuruluşları bile kendi güdümlerine almaya çalışan bir iktidarla karşı karşıyayız. Utanmasalar, köy derneklerinin seçimlerine dahi müdahale etmek isteyecekler. Bu kadar hayasız ve pervasız bir iktidarla karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.
AK Parti iktidarının bir gün sona ereceğini iddia eden Bingöl, “Dönüp baktığımızda, bu anlayışla ülkeyi yöneten partiler artık yok. Ama Türkiye’de 91 yıldır ayakta dimdik duran bir ulu çınar var. O ulu çınar, bu geriye gidişi, mutlaka tersine döndürecek” dedi.
Bingöl, programı, projesi ve kadrosu ile CHP’nin tek başına iktidar olabilecek konumda olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:
“Yatağan bir emekçi kentidir. Burada bir direniş öyküsü var. Burada emekçi kardeşlerimiz, CHP’nin iktidar olduğu dönemlerde sıfırdan var ettiği bütün değerleri sata sata bitiremeyen AK Parti iktidarının özelleştirmelerine karşı bir direniş oluşturdular. Şunu gösterdiler ki, eğer hakkını aramazsan, hiç kimse sana hakkını teslim etmez. Bunun en somut örneklerinden bir tanesi, Yatağan’da yaşandı.”
Bingöl, Yatağan İlçe Başkanlığı’nın ardından CHP’li olan Yatağan Belediye Başkanlığı’nı ziyaret ederek, Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ile bir süre sohbet etti. Bingöl, ziyaretin ardından ilçeden ayrıldı.
Bingöl’e, ziyareti sırasında CHP Muğla İl Başkanı Mürsel Alban ve Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 19:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68