CHP İl Başkanı’ndan Sakin Koşar’a Teşekkür

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu hakkında kalem aldığı yazı dolayısıyla Sakin Koşar’a teşekkür etti.

CHP İl Başkanı’ndan Sakin Koşar’a Teşekkür
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanı Öztürk, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Yatağan İlçe Başkanlığı’nın düzenlediği sahur programına katılarak burada CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na “Mahlûk” benzetmesinde bulunan AK Parti Genel Başkanı Süleyman Soylu’yu ağır bir dille eleştirmişti. Öztürk, son olarak Yatağan Demeç Gazetesi’ndeki köşesinde, “Bir Ana Yiğit Doğurdu Adı; Bay Süleyman Soylu!..” başlıklı köşe yazısından dolayı Sakin Koşar’a teşekkür mesajı yayınladı.

Öztürk’ün yayınladığı mesajda, “Açıklamama, köşenizde AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu`nun ilçemizde katıldığı sahur programında yapmış olduğu konuşma hakkında yazdığınız yazıdan dolayı teşekkür ederek başlamak istiyorum. Üslubunuz, kullandığınız cümleler bizlere rehber oldu.

Saygıdeğer Öğretmenim; ilçemizin eski adı Ahiköy. İlçemizde termik santral, kömür ocakları ve mermer sektörünün ülke ölçeklerinin üzerinde olması sebebiyle, ülkemin değişik illerinden hemşerilerimiz ile birlikte acıda, tasada, mutlulukta ve refahta Ahilik geleneklerine uygun olarak yaşam sürmekteyiz. Ne yazık ki bazen ülkemizde olduğu gibi, ilçemizde de bizim ölçülerimizi, yaşam standartlarımızı aşan, kendini nerede ve hangi mahalde olduğunu bilmeyenlerin (kendilerini tarif ettikleri) sözleri ile karşılaşmaktayız. Bu talihsiz açıklamayı da bu şekilde değerlendiriyoruz.

Bulundukları mevki, bulundukları mekan ve onun hitap ettiği topluluk bizim için çok önemli. Bize göre halkı yönetmek için öne çıkanlar, toplumu bölerek, ayrıştırarak, nefret ve kin tohumlarını ekmemeli. O zaman söylenen her söz söyleyeni, onu alkışlayanlar ise, o toplumun kalitesini ortaya koyar.

Bizi üzen söyleyenin sözleri değil, söyleyenin ne söylediğini anlamayan, anlamış ise neden alkışladığını bilen veya bilmeyenler. İşte siyasi parti yöneticisi olmanın kalitesi burada kendini gösteriyor diye düşünüyorum. Bugünlerde ilçemizde ne olmuş ise, Ülkemde de aynı şeylerin olması bizleri üzmekte ve düşündürmektedir” ifadeleri yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2014, 22:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68