CHP İl Başkanlığı için iki aday yarışacak

CHP Muğla İl Başkanlığı’nın Pazar günü gerçekleştireceği kongre öncesinde mevcut başkanı Mürsel Alban ile il eski başkanlarından Süleyman Uslu adaylıklarını açıkladı.

CHP İl Başkanlığı için iki aday yarışacak
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla İl Başkanlığı Kongresi, 20 Aralık Pazar günü saat 10.00’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. Kongre için şuana kadar mevcut İl Başkanı Mürsel Alban ile il eski başkanlarından Süleyman Uslu adaylıklarını açıkladı.

20 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak CHP İl Başkanlığı Kongresi öncesinde CHP İl Başkanı Mürsel Alban Konakaltı Kültür Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında yeniden aday olduğunu resmen açıkladı. Mürsel Alban’ın adaylığını açıkladığı toplantıya başta Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, CHP’nin 13 İlçe Başkanı, CHP’li İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda partili katılırken, Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un katılmaması dikkatlerden kaçmadı. Milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı, 13 İlçe Belediye Başkanı ve İlçe Başkanlarının desteğini alan Mürsel Alban’ın basın toplantısı yoğun katılım nedeniyle 20 Kasım’da yapılacak kongrenin provası olarak nitelendirildi.

Tekrar seçilmesi durumunda, birlik beraberlik ve uyum içerisinde çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Alban “Belediye Başkanlarımızda örgütümüzden ayrı düşünülmeyen birer parçamızdır. Her kim ne kadar karşı karşıya getiremeye çalışsalar da onlar bizim üyelerimiz biz onlara sahada seçmenden oy istedik, onların her daim yanında olacağız, hatası varsa telafi edeceğiz, yapması gerekenlere de destek olacağız. CHP işte böyle başarılı olur. Hiçbirimiz diğerimizi eleştirirken kırıcı olmayalım. Örgütümüze zarar verir. Birlikte olmanın kimseye zararı yoktur. Birlik beraberlik bütünlük içerisinde olalım” şeklinde konuştu.

Muğla’da 20 Aralık Pazar günü gerçekleşecek Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Kongresi öncesinde, önceki dönem il başkanlarından Süleyman Uslu da il başkanlığı adaylığını açıkladı.

Kongre öncesinde parti tabanından gelen talepler sonucu arkadaşlarıyla bir araya geldiğini ifade eden Uslu, “Partili dostlarımızın talepleri sonrası yaptığımız değerlendirmelerde bilgimizi, birikimimizi, tecrübemizi paylaşmak için il başkanlığına aday olmaya karar verdim. Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasinin beşiğidir. Parti içi demokrasi de Cumhuriyet Halk Partisi’nin vazgeçilmez niteliklerinden biridir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin sol, sosyal demokrat bir partiye yakışacak bir hal alması için gerçekleşecek olan çalışmalara destek vermek için mücadelemizi sürdürüyoruz. Genel başkanımızın önemle üzerinde durduğu tüzük değişikliğinin gerçekleştirilmesi için, Muğla’dan gerekli çalışmaların yapılmasını sağlamak için bu göreve talip olduk” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2015, 09:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95