CHP, İYİ Parti ve ADD’den alternatif çelenk töreni

CHP ve İYİ Parti Yatağan başkanlıkları ve ADD Yatağan Şubesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle alternatif çelenk töreni düzenlendi.

CHP, İYİ Parti ve ADD’den alternatif çelenk töreni

Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan Başkanlığı, İYİ Parti Yatağan Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi tarafından, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi töreninin ardından alternatif çelenk töreni düzenlendi.

Törene, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, ADD Şube Başkanı Lütfi Kırayoğlu, partililer ve dernek üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Emekli Öğretmen Fehmi Özsoy, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasındaki önemine vurgu yaparak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan CHP Gençlik Kolları Başkanı Ali Işık ise, “19 Mayıs, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘doğum günüm’ dediği tarihtir. O, işte böylesine önemli bir günü gençliğe armağan etmiştir. Bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi koşulları, 19 Mayıs coşkusunun sokaklara yayılmasını engellese de bu coşku yüreklerimizde asla eksilmeyecektir. Aklın ve bilimin yol göstericiliğinde aşacağımız bu zorlu günlerin ardından tek bir hedefimiz olacak, güzel cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandırmak. O büyük gün gelinceye kadar biz gençlere yorulmak da umutsuzluğa kapılmak da yasak. Bağımsızlığın nişanesi olan 19 Mayıs’ı yürekten kutluyor, bağımsızlık, cumhuriyet ve demokrasi mücadelesinin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile terörle mücadelede şehit düşenleri rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95