banner80

CHP Milletvekili Aday Adayı’ndan gazetemize ziyaret

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili Aday Adayı Sıddıka Samuray Çelik Ünal, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret etti.

CHP Milletvekili Aday Adayı’ndan gazetemize ziyaret
 Aslen Ankaralı olan ve eşinin Milaslı olması nedeniyle Milas’ta ikamet eden İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Sıddıka Samuray Çelik Ünal, Yatağan Demeç Gazetesi’ni ziyaret ederek Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Fatma Çadır ile görüştü.

1989 yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle dönemin Başbakanı Turgut Özal’ı makamında ziyaret ettiğini ve bir günlüğüne başbakanlık koltuğuna oturduğunu söyleyen Ünal, o sırada kendisine yöneltilen “İlk icraatınız ne olacak” sorusuna, “Torpilin ve haksızlıkların önüne geçeceğim” dediğini belirtti.

Kendisinin ziraat mühendisi olmasına rağmen, iş sağlığı ve güvenliği uzmanı olarak görev yaptığını belirten Ünal, “İş kazası ve işçi ölümlerinin çok fazla olması nedeniyle bu soruna çözüm getiri olmak adına iş sağlığı ve güvenliği eğitimi alarak A sınıfı uzman oldum. Kadına ve çocuğa şiddet, taciz ve ölümlerin artması, engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sıkıntılar, çiftçinin yeterli destek alamaması, tarım ve hayvancılığın her geçen gün bitme noktasına gelmesi nedenleri, beni tüm Muğla halkının sesi ve nefesi olmaya yönlendirmiştir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2015, 18:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68