CHP Seçim Çalışmalarına Şimdiden Başladı

CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ağan Ayaydın, CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nın ve CHP’li Yatağan Belediyesi’ni ziyaret etti.

CHP Seçim Çalışmalarına Şimdiden Başladı
 Muğla’nın denetici milletvekili olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Aydın Ağan Ayaydın, CHP Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ve CHP’li Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ı ziyaret etti.

Ayaydın’ı parti binasında CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk, İlçe Başkanı Kamil Genek, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ve partililer karşıladı.

İlçe başkanlığında partililere hitaben konuşan Ayaydın, 2015 yılında düzenlenecek olan genel seçimlerin erken tarihe alınması ihtimaline karşın seçim hazırlıkların şimdiden başladıklarını kaydetti.

Muğla’nın partilerinin en çok güvendiği illerin başında geldiğini ifade eden Ayaydın, 13 yıldır ülkeyi yöneten AK Parti hükümeti döneminde yandaş olmayanların fakirleştiği, yandaşların ise zenginleştiğini savunarak, şöyle konuştu:

“Çiftçi perişan, çiftçi diye bir şey bırakmadılar. Bu bölgenin insanı genellikle zeytincilik ve hayvancılıkla uğraşıyor. Bu bölgenin ekmek parası kazandığı zeytin ağaçları bir bir kesiliyor ve yerlerine binalar yapılıyor. CHP olarak zeytinciliğe önem veriyoruz ve zeytin ağaçlarının kesilmemesi için TBMM’deki yasa tasarısında gerekli mücadeleyi veriyoruz.”

AK Parti hükümetinin kendinden olmayan insanlara kapılarını kapattığını öne süren Ayaydın, “Gençlerimiz iş bulmak için AK Parti kapısında sürünüyor. Ama CHP iktidarında hiçbir zaman ayrımcılık olmaz. Bize oy verenler de vermeyenler de bizim insanlarımızdır” dedi.

Seçimlere şimdiden çok sıkı bir şekilde çalışmaya başlamak gerektiğine vurgu yapan Ayaydın, tüm halkın refahı için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla 129 milletvekilinin 81 ile dağıldığını belirten Ayaydın, milletvekillerinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı törenlerine katılacağını belirterek, şöyle konuştu:

“10 yıl öncesine kadar ismini bilmediğimiz insanlar, bugün Türkiye’de en fazla servete sahip insanların listesinde yer almaktadır. Bu insanların ödediği vergilere bakıyorsunuz ama göremiyorsunuz. Ama bugün Türkiye’nin en zenginleri arasında yer alıyor. Bu insanlar, senin, benim hakkımı alarak haksız yere zengin oldular. İnsanlarımız fakirleşti ama AK Partililer zenginleşti. Bir taraftan halkın %90’ı fakirleşiyor, öte yandan hükümetin yandaşı olan %10’luk bir kesim zengin olmaya devam ediyor. CHP’nin iktidarında halka eşit davranacağız. Herkesin hakkını vereceğiz.”

Milletvekili adayları ön seçimle belirlenecek

Ayaydın, parti binasının ardından Yatağan Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile görüştü.

Başkan Işık, ziyaret sırasında Büyükşehir Yasası’nın kendilerini olumsuz yönde etkilediğini belirterek, “AK Parti hükümeti, tüm Türkiye’de olduğu gibi Yatağan’da da kendi partilerine üyeleri işe alıyor. Bu nedenle bir takım sorunlar yaşanıyor. Sanırım artık AK Parti’ye üye işsiz kalmadı, bu nedenle sıra diğer insanlarımıza geldi” dedi.

Ziyaret sırasında konuşan Ayaydın, 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde partilerinin milletvekili adaylarını belirlemede ön seçim sisteminin uygulanacağını açıkladı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 19:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68