banner80

CHP ve ADD’den Alternatif Çelenk Töreni

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı resmi töreninin ardından, CHP İlçe Başkanlığı ve ADD İlçe Şubesi tarafından Atatürk anıtına çelenk konularak saygı duşunda bulunuldu.

CHP ve ADD’den Alternatif Çelenk Töreni
 Uygulamaya konulan yasaklarla, resmi törenlerde siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının çelenk sunması engellenmişti. Bu engellemenin başlatıldığı günden beri alternatif çelenk sunma töreni düzenleyen Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Başkanlığı ve Atatürkçü Düşünce Derneği Yatağan Şubesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda da bu geleneğini sürdürdü.

Sabah saat 09.30’da düzenlenen resmi törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunmayan CHP İlçe Başkanlığı ve ADD İlçe Şubesi, saat 12.00’da anıta çelenk sundu.

CHP Yatağan İlçe Başkanlığı önünde toplanan partililer ve dernek üyeleri, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, CHP’li Belediye Meclis üyeleri, ADD Yatağan Şube Başkanı Mahmut Ayık ve Yönetim Kuru üyeleriyle birlikte, Atatürk Anıtı’na doğru yürüdü.

Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende, CHP ve ADD çelenkleri anıta sunulurken, tören; saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2014, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68