CHP VE BELEDİYE ARASINDA BİLLBOARD GERİLİMİ

Yatağan CHP İlçe Başkanlığı önünde uzun yıllardır bulunan Atatürk panosu, Yatağan Belediyesi tarafından kaldırılıp yerine hazırlanan dijital Atatürk billboardu monte edilmesine CHP’liler tepki gösterdi. Yatağan Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu paylaşımda panonun kaldırılıp yerine dijital billboardun takılması sırasında CHP’lilerin orada bulunan belediye çalışanlarına saldırı yapıldığını iddia ettiği paylaşıma ise CHP’liler “hiçbir çalışana fiziksel temas olmadığı gibi, tepkinin onlara olmadığı defalarca söylenmiş, emekçi çalışanlarımıza çay ikramı yapılmıştır. Orada bulunan bütün belediye personeli ve olaya şahit olan vatandaşlarımız bu durumu doğrulayacaktır” İfadelerini kullandılar.

CHP VE BELEDİYE ARASINDA BİLLBOARD GERİLİMİ

Yatağan CHP İlçe Başkanlığı önünde uzun yıllardır bulunan Atatürk panosunun Yatağan Belediyesi’nin eski ve yıpranmış olduğu gerekçesiyle değiştirilip yerine dijital Atatürk bilboardu konmasına CHP’liler “Yatağan’da hiçbir yer kalmamış gibi var olan Atatürk panosunu kaldırarak bu bilboardu monte etmek manidardır. Kaldı ki Atatürk bilboardu diye bir şey yoktur. Hepimiz biliyoruz ki dijital bilboardlarda görüntü tek bir tuşla değiştirilebilir.” Diyerek tepki gösterdi.  Yatağan Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu paylaşımda panonun kaldırılıp yerine dijital billboardun takılması sırasında CHP’lilerin orada bulunan belediye çalışanlarına saldırı yapıldığını iddia ettiği paylaşıma ise CHP’liler “hiçbir çalışana fiziksel temas olmadığı gibi, tepkinin onlara olmadığı defalarca söylenmiş, emekçi çalışanlarımıza çay ikramı yapılmıştır. Orada bulunan bütün belediye personeli ve olaya şahit olan vatandaşlarımız bu durumu doğrulayacaktır” İfadelerini kullandılar.
Yatağan Belediyesi sosyal medya hesaplarından “çalışma arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz” diyerek şu açıklamayı yaptı;
“YARGI YOLUYLA HESAP SORULACAKTIR”
“Dün, dijital Atatürk bilboardımızın montajı sırasında Yatağan Belediyesi personellerin yapılan saldırıyı esefle kınıyoruz. Bir takım kendini bilmez kişilerin gerçekleştirdiği bu eyleme, hukuk önünde gereken cevabın verileceğinden halkımız emin olsun. Anayasa ve hukuka aykırı bu eylem ve davranışları kabul etmemiz mümkün değildir. Dijital Atatürk bilboardımızı monte edip eski ve yıpranmış olanı da kaldırmak için giden işçilerimize yapılan saldırı, tüm Yatağan halkına ve Yatağan Belediyesi'ne yapılmış olup, en kısa sürede yargı yoluyla anayasal ve kanunlar çerçevesinde hesabı sorulacaktır.” İfadeleri kullanıldı.
Yatağan Belediyesinin açıklamasından sonra CHP İlçe Başkanlığından cevap gecikmedi. CHP’liler sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamada “Yatağan Belediyesi’ndeki hiçbir çalışana fiziksel temas olmadığı gibi, tepkinin onlara olmadığı defalarca söylenmiş, emekçi çalışanlarımıza çay ikramı yapılmıştır. Orada bulunan bütün belediye personeli ve olaya şahit olan vatandaşlarımız bu durumu doğrulayacaktır” ifadeleri yer aldı.
CHP İlçe Başkanlığının, Yatağan Belediyesi’ne karşı yapmış oldukları açıklama şöyle;
“EMEKÇİ ÇALIŞANLARIMIZA ÇAY İKRAM ETTİK”
“Yatağan Belediyesi’nin sosyal medya üzerinden kurumsal hesabından yapmış olduğu, “çalışma arkadaşlarımıza yapılan saldırıyı kınıyoruz” başlıklı açıklamayı her zaman ki gibi şaşırmadan okuduk. Ne yazık ki Yatağan Belediye Başkanı istediği algıyı yaratabilmek için her zamanki gibi gerçeklerle alakası olmayan ifadeler kullanmaktan kaçınmamıştır. Yatağan Belediyesi’ndeki hiçbir çalışana fiziksel temas olmadığı gibi, tepkinin onlara olmadığı defalarca söylenmiş, emekçi çalışanlarımıza çay ikramı yapılmıştır. Orada bulunan bütün belediye personeli ve olaya şahit olan vatandaşlarımız bu durumu doğrulayacaktır. 
Dijital bilboard mevzusuna gelecek olursak, Yatağan’da hiçbir yer kalmamış gibi var olan Atatürk panosunu kaldırarak bu bilboardı monte etmek manidardır. Kaldı ki Atatürk bilboardı diye bir şey yoktur. Hepimiz biliyoruz ki digital bilboardlarda görüntü tek bir tuşla değiştirilebilir.  
   Atatürk panosu kaldırılmaya çalışılırken vatandaşın tepkisi sonucunda Atatürk görseli olan bilboard yapılacağı söylenmiştir. Yeni bilboardu görmek istiyoruz denince bilboardun videosu atılmıştır. Bu videoda Atatürk’ün fotoğrafının olduğu doğrudur fakat altında “Son söz Mustafa Toksöz” yazan bir ibareyle.. Esas kendini bilmezlik budur!! Halkın yoğun tepkisi sonucu o yazının olduğu görsel bilboarda yüklenmemiştir. 
“HUKUKİ SÜRECİ BAŞLATACAĞIZ”
  Dün ilçemizin Atatürkçü, yurtveser vatandaşları son derece medeni bir tepki vermiştir. Belediye çalışanlarına herhangi bir fiziksel temas ve aşağılayıcı bir söz söylenmediği gibi kendileriyle sağlıklı bir iletişim kurulmuş ve çay ikramı yapılmıştır. Keşke sayın belediye başkanı çamur ve iftira atmak yerine olay yerine gelebilseydi de kendisi de medeni bir tepkinin nasıl verileceğini öğrenebilseydi. 
 Tek bir tuşla değiştirilemeyecek olan Atatürk panomuzun yerinde kalması için mücadeleye devam edeceğimizi tekrar belirterek, hukukun üstünlüğüne her şeyden çok inanan bir parti olarak Yatağan Belediyesi’nin bu gerçeği yansıtmayan açıklamaları nedeniyle derhal hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz.”

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68