CHP ve İYİ Parti’den “Atatürk portresi indirildi, Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı asıldı” iddiası

CHP ve İYİ Parti Yatağan başkanlıkları, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Yatağan Belediye Başkanlığı’na seçilen Cumhur İttifakı’nın AK Partili Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün makamında yer alan Atatürk portresinin kaldırılarak yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının asıldığını iddia etti.

Burak Alper Kuş
CHP ve İYİ Parti’den “Atatürk portresi indirildi, Recep Tayyip Erdoğan fotoğrafı asıldı” iddiası

Yatağan Belediye Başkanlığı makamındaki Atatürk portresinin yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın portresinin asıldığı iddialarına CHP ve İYİ Parti kanadından sert tepki geldi.

Sosyal medya üzerinden yapılan tepkilerin ardından CHP Yatağan Başkanlığı önünde toplanan CHP ve İYİ Parti üyeleri, yaşanan olayı kınadı.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, İYİ Parti İlçe Başkanı Sadet Kocasarı, belediye meclisi üyeleri ve partililerin katıldığı  basın açıklamasında konuşan CHP İlçe Başkanı Kemiksiz, Atatürk’e yapılan her türlü saygısızlığın karşısında olacaklarını söyledi.

Kemiksiz, yaptığı açıklamada, “Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’ün göreve gelişinin üçüncü günü makamında bulunan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini kaldırıp yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmini koyduğunu üzüntü ile gördük. Bu davranış, Yatağan Belediye Başkanı olan Toksöz’e hiç yakışmamıştır. Bu, Yatağan halkına ve tüm Atatürkçülere yapılmış bir saygısızlıktır. Bunun yanında belediye devir teslim töreninden sonraki sosyal medyada ‘dükkan bizim’ diyerek yapılan paylaşımlarda da görülmektedir ki belediyeyi kamu hizmet birimi olarak değil bir ticarethane olarak düşündüklerinin göstergesidir. Yapılan bu davranışı esefle kınıyoruz. Yoğun tepkilerden sonra ulu önderimizin resmi yeniden yerine konmuş ise de bu yeni başkanın yapabileceklerinin ilk ve açık göstergesidir. Hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiçbir koşulda ulusal değerlere, özellikle de yüce Atatürk’e ve kurduğu cumhuriyete yapılacak saygısızlığa izin vermeyeceğimizi kamuoyuna saygılarımızla duyururuz” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2019, 20:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER