CHP YATAĞAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ALİ AKALP’TE BASIN AÇIKLAMASI

CHP YATAĞAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ALİ AKALP’TE BASIN AÇIKLAMASI

CHP YATAĞAN BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI ALİ AKALP’TE BASIN AÇIKLAMASI
Sevgili Yatağan’lı Hemşehrilerim,
Bir yıldır gece gündüz demeden köy köy, belde belde, kahve kahve gezerek, dişimizi tırnağımıza katarak insan üstü  bir gayretle dilimizin döndüğünce aday adayı olmamın sebeplerini,neler yapacağımı,projelerimi anlatmaya çalıştım ve sizlerin dilek, temenni ve düşüncelerini dinledim.Yaklaşık 40 yılı bulan siyasi hayatım boyunca Cumhuriyet Halk Partisinde ilçe sekreterliği,ilçe delegeliği,il delegeliği  ve benzeri  birçok görevde bulundum.İki defa ilçe başkanlığına aday oldum.Mevcut ilçe yönetimine, Belediye Başkanımıza 3 Dönem boyunca koşulsuz destek verdim.Partimin,Belediyemizin ve Sendikalarımızın yaptığı her türlü etkinliklerde ve eylemlerde hep en ön saflarda yer aldım.Hiçbir zaman verilen görev yada sorumluluklardan kaçmadım. Her zaman birleştirici ve yapıcı olmaya çalıştım. Hiçbir zaman kavganın yada gerginliğin bir parçası olmadım.                                             Ne mutlu ki bize Cumhuriyet Halk Partisinden aday olabilmek için 8 aday adayı birlikte yarışmaktayız. Fakat içimizden kim atanırsa atansın, birbirimize karşı vermiş olduğumuz adaylık mücadelesinin, seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi için omuz omuza verilecek bir mücadeleye dönüşeceğine şüphem yoktur. Bunun için sekiz aday adayı içinden kim atanırsa atansın kendisine sonuna kadar destek vereceğim. Siyasi olgunluk ve faziletin bunu gerektirdiğini düşünmekteyim. Bencil değil toplumcu olmak, kişisel hırs ve ihtiraslardan çok fikir mücadelesi vermek aslolandır. Tüm aday adayı arkadaşlarımın bu erdemli davranışı gösterecek karakter ve kişiliğe fazlasıyla sahip oldukları  ve  bu iradeye  muktedir oldukları kanaatindeyim.
Heyecanın dorukta olduğu bir seçim arifesini daha Yatağan halkı olarak hep birlikte yaşamaktayız. Haklı olarak tüm partiler, kendileri için en iyi olacağını düşündükleri adayları belirlemeye çalışmaktalar, seçmenlerse adayları merakla beklemekteler. Elbette halk bu adayların içinde kime teveccüh gösterirse başkanlık görevini o yapacaktır.Şayet,bu görev bana verildiği takdirde Yatağan için elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağım, verilmezse de bir nefer olarak partime hizmet etmeye devam edeceğim.
Bu zorlu süreç boyunca olgun, seviyeli bir siyaset yaparak halkımıza bu siyasi heyecanı yaşatan başta Cumhuriyet Halk Partili aday adayı arkadaşlarıma, sayın Belediye Başkanımıza, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe ve İl Başkanlarımıza, Maden-İş ve Tes-İş Sendika Başkanlarına ve işçi dostlarıma, Mahalle ve Köy Muhtarlarımıza, Esnaf Kefalet ve Ziraat Odalarına, diğer Sivil Toplum Örgütlerine, esnaf ve halkımıza göstermiş oldukları ilgi ve sabırdan dolayı teşekkür eder, diğer partilerden aday olan arkadaşlara da başarılar dilerim.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2014, 15:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
FİLİZ KELOĞLU
FİLİZ KELOĞLU - 6 yıl Önce

ali abim başarılar dilerim herkese adil olacağına eminim işin zor ama mühim olan zoru başarmak değilmi.

deveci
deveci - 6 yıl Önce

aiciğim boşuna kürek çekme.seni seriz.hayal kırıklığı yaşama

hasan davulcu
hasan davulcu - 6 yıl Önce

Sayin baskanim senin isciye verdigin destegi herkes bilir yolun acik olsun.

SIRADAKİ HABER