banner80

CHP YATAĞAN İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN 14 MART TIP BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI

CHP YATAĞAN İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN 14 MART TIP BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI

CHP YATAĞAN İLÇE BAŞKANLIĞI’NDAN 14 MART TIP BAYRAMI BASIN AÇIKLAMASI
 Bu yıl 14 Mart Tıp Bayramı, vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmeti beklenti ve umutlarının, AKP iktidarı tarafından 12 yıldır büyük bir propaganda ile sömürüldüğü, “Sağlıkta Dönüşüm” projesinin gerçek yüzünün ortaya çıkmaya başladığı bir döneme rast gelmiştir. Bu durum AKP’nin düşünsel ve planlı alt yapı oluşturmadan, sadece önüne konmuş bazı reçeteleri “Ben yaptım oldu” anlayışıyla uygulamaya kalkmasının acı sonucudur.

14 Mart’a damgasını vuran diğer bir gelişme, ilaç sektöründe yaşanan büyük yolsuzluklar ile sahte ilaç üretimiyle de halkın sağlığıyla oynanmasıdır. Bu koşullarda AKP Hükümeti’nin bugüne kadar AB’ye üye olmuş hiçbir ülkenin, tam üyelik gerçekleşmeden kabul etmediği veri imtiyazını, daha bu aşamada kabul etmiş olması ve beş yıl geriye doğru işletmeyi taahhüt etmesi, adeta bir kapitülasyon anlamı taşımaktadır. Yani Tıp Bayramı, AKP Hükümeti’nin, ilaç sektörünü tümüyle çok uluslu sermayenin emir ve direktiflerine terk ettiği teslimiyet görüntüsü altında kutlanmaktadır. Parasız sağlık hizmeti adı altında halkımız kandırılmakta ve vatandaşın sağlık hizmeti alırken ödediği ücretler saklanmaktadır.

Hükümet tüm bu olumsuzlukları, elinde reçete veya sağlık belgesiyle kuyruklarda ömür tüketenleri görmezden gelerek, sağlıkta devrim yaptığını öne sürmektedir. “Beni Türk Hekimlerine Emanet Ediniz” diyen Mustafa Kemal Atatürk, Ülkemizdeki sağlık çalışanlarına verdiği önemi 1920’li yıllarda dile getirmiştir.

Tıp Bayramı nedeniyle sağlık sektörüne emek veren herkesi sevgiyle, saygıyla selamlıyor, insan sağlığına gösterdikleri özen ve ilgi nedeniyle kutluyoruz.

 

CHP İlçe Örgütü Adına

İlçe Başkanı

Kamil Genek

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2014, 19:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
gokilkim48
gokilkim48 - 7 yıl Önce

Parti olarak sağlık politikalariniz ne diye sorsalar dut yemiş bülbül misali kalırsınız ;)

SIRADAKİ HABER

banner68