CHP: “YÜKSEL AKIN DÜRÜSTLÜÄžÜN BEDELİNİ ÖDÜYOR”

CHP: “YÜKSEL AKIN DÜRÜSTLÜÄžÜN BEDELİNİ ÖDÜYOR”

CHP: “YÜKSEL AKIN DÜRÜSTLÜÄžÜN BEDELİNİ ÖDÜYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Yatağan İlçe Örgütü, dün İlçe binasında toplanarak GELİ Müessese Müdürü,nün görevden alındı iddialarına karışı bir basın açıklaması yaptı. Belediye Başkanlarının da katıldığı toplantıda, GELİ Müessesse Müdür Yüksel Akın'ın görevden den alındı iddiaları'na karşı “Yüksel Akın dürüst sınav yaptığı için cezalandırılıyor” denilirken, 6 aydır sınavı kazananların iş başı yaptırılmayışı da şiddetle kınandı. 

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, Bencik Belediye Başkanı Salih Haney, Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel, Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, İl Genel Meclis üyesi Eyüp Katırcı ve İlçe Yöneticilerinin katıldığı toplantıda, saat 12.30,da CHP İlçe Binasında yapıldı.İlçe Başkanı Kamil Genek, yaptığı açıklamada; “24 ile 25 Åžubat tarihlerinde TKİ Kurumu,nda yapılan işçi alımı sınavında, sınavı kazananların işe başlatılması şu ana kadar yapılamamıştır. Kameralar önünde ve TKİ Kurumu Müdürü sayın Yüksel Akın'ın gözetiminde, hilesiz şaibesiz yapılan ve hak edenlerin işçi olabilmek için uğraş verdikleri sınavda, bütün gayretler sonuçsuz kalmıştır.

Bazı basın yayın kuruluşlarında, yerel gazetelerde, ulusal medyada çıkan haberlere dayanılarak yapılan değerlendirmelerde gördüğümüz kadarı ile AKP Yatağan İlçe Başkanlığı ve Çevre İlçe Başkanları, hilesiz ve hak edenlerin kazandığı, TKİ Kurumu işçi alımı sınavlarını, hazmedememişlerdir! Altında İlçe Başkanlarının imzaları bulunan listelerin işleme konulmamış olması, AKP mensuplarının yaptıkları partizanlığın en açık göstergesidir! Kameralar önünde yapılan ve müfettişlerin incelemesi sonucunda herhangi bir usulsüzlük saptanmayan sınavın iptal edilmesi için büyük çabalar sarf edilmektedir. TKİ Kurumu Müdürü sayın Yüksel Akın dürüst, tarafsız, objektif davranışından dolayı cezalandırılmak istenmektedir. TKİ Kurumu,nda işe girmeye hak eden 47 kişi, 6 aydır işsiz ve sonu ne olacağı belli olmadan bekletilmektedir. Aileler ve çocuklar perişan olmuşlardır. Hiç kimsenin TKİ'ye girmeyi hak kazananların çocuklarını ve ailelerini üzmeye hakları yoktur! AKP Yöneticilerinin, işe girmeye hak kazananların ailelerini ve çocuklarını bir kez olsun evlerinde ziyaret etmelerini, çaresizliklerini yerinde görmelerini ve vicdanlarının sesini dinlemelerini öneriyoruz. AKP Yöneticilerini bir an evvel bu yanlıştan dönmeye ve partizanlığı bir köşeye bırakarak, Yatağan,a hizmet için el ele çalışmaya çağırıyoruz. Suçu dürüstlük ve Yatağan,a hizmet olan devlet memurlarının üzerindeki baskıların bir an önce sona ermesi en büyük temennimizdir” dedi.

Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık; “AK Parti hükümeti, 8 yıldır partizanlıkla ülkeyi yönetiyor. Åžu anda GELİ Müessese Müdürlüğü,nde ortaya çıkan bu tablo ve belgelerle, aslında  suç işlemiştir! Bu konuda toplum duyarlı olmalıdır. GELİ'de sınavı kazanan 47 kişi için “işimi istiyorum” diye genel bir miting yapılmalıdır. Kamera karşısında dürüst, adil işçi alımı yapan Müessese Müdürü de görevine dönmelidir. Bu sınavlar hep  böyle adaletli bir şekilde yapılmalıydı.İnsanların onurlarını kıran hareketlerden de kaçınılmalıdır” dedi.

Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili: “TKİ'yle en çok biz ikili ilişkiler içinde bulunduk. Görev süresinde GELİ Müessese Müdürü ile beraber çalıştık. İşçi alımı sınavlarında adaletli davranılmıştır. 47 kişinin de bir an önce işe başlaması gerekmektedir. AKP de yaptığı yanlıştan bir an önce dönmelidir. Yatağan ve TKİ Kurumu için başarılı bir şekilde çalışan Müdürü Yüksel Akın da görevinde kalmalıdır. Yetkililer sağlıklı bir şekilde karar vermelidir” dedi.

Bencik Belediye Başkanı Salih Haney; “Kamu imkânlarını, kişilerin ve siyasi iktidarın çıkarlarına değil, toplumun çıkarları doğrultusunda değerlendirerek, devlet adamlığına yakışır bir davranış sergileyen ve bu uğurda hiç taviz vermeyen TKİ Müdürümüz Yüksel Akın'ın görevinin başında kalmasını istiyoruz. TKİ Müdürü Yüksel Akın'ın yanında olduğumuzu bildiriyoruz. AKP'nin hak ve hukuk tanımaz tavrı, insanların ekmeğine kadar uzanmıştır” dedi.

Bozüyük Belediye Başkanı Yaşar Gencel: “GELİ Müessese Müdürlüğü,nde yapılan bu uygulama son derece yanlıştır. 47 kişiye yapılan haksızlık da giderilmelidir. GELİ Müessese Müdürü Yüksel Akın için alınan yanlış karardan da bir an önce vazgeçilmelidir” dedi.

CHP Muğla İl Genel Meclis Üyesi Eyüp Katırcı; “TKİ'ye bağlı GELİ Müessese Müdürlüğü yönetimi şeffaf şekilde davranarak, 47 kişiyi adaletli bir şekilde işe almıştır. GELİ Müessese Müdürü Yüksel Akın,ın partizanlıkla görevinden alınmak istenmesine şiddetle kınıyorum. Alınan bu yanlış karardan vazgeçilmelidir. Müessese Müdürü Yüksel Akın, dürüstlüğünün bedelini ödemektedir” dedi.

CHP Muğla Yönetim Kurulu Üyesi M. Fehmi Özsoy, “GELİ Müessese Müdürü Yüksel Akın dürüst, çalışkan bir devlet adamıdır. Müdür Yüksel Akın, devlet için bulunmaz bir fırsattır. AKP, GELİ'deki olayla gerçek niyetini ortaya koymuştur. Böyle çalışkan ve dürüst devlet adamını Yatağan kaybetmemelidir” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68