CHP,de 3. Dönem Polemiği

CHP,de 3. Dönem Polemiği

CHP,de 3. Dönem Polemiği

CHP'de kurultay öncesi tüzük değişikliği hazırlıkları devam ediyor. Ee tabii ki ilçemizde bu konuyu yakından takip eden partililerin en büyük merakı şu 3 dönem üst üste aday olanların önünün kesilecek olması durumu.

NTVMSNBC'nin haberine göre tüzük değişikliğiyle CHP'de milletvekilleri, belediye başkanları ve il genel meclis üyeleri en fazla 3 dönem üst üste aday olabilecek. Partililer arasında sıklıkla konuşulan ve tartışılan bu konuyu şöyle bir araştırdım. Sanırım bu sorunun cevabını verebilecek kişiye ulaştım. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Basın Danışmanı Sayın Ali Öztunç ile geçtiğimiz cumartesi günü görüşme fırsatı bulup, bu konuda merak edilenleri kendisine sorup cevaplarını aldım.

Öncelikle Sayın Öztunç bu tüzük değişikliğinin şu an-da bir taslak çalışması oldu-ğunu ve henüz son halini almadığını belirtti. En çok merak edilen ve tüzük değişikliği ile 3 dönem üst üste adaylığın sona erdirilmesi konusunda çalışmanın henüz tamamlanmadığını ve bu üç dönem adaylığının bundan sonraki dönemler için mi geçerli olacağı, yoksa bu döneme kadar ki üç dönem aday olanları da kapsayıp kapsamayacağı, bu çalışmaların ardından netlik kazanacak. Öte yandan tüzük değişikliği kurultayda madde madde oylanacak, yani büyük olasılıkla demek oluyor ki, zaten kendilerini ve askerlerini kurultay delegesi yapan belediye başkanları bu maddeyi kurultaydan geçirmeyebilirler.

Aslında Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun Basın Danışmanı Ali Öztunç, Sayın Genel Başkan,ın bu konudaki rahatsızlığını da kastederek, “sonuçta bu maddenin geçmesi Genel Başkanımızı da kapsıyor ve bu maddeyi kendisi uygulatmak istiyor” diyerek Kılıçdaroğlu'nun da 3. dönem rehavetinden rahatsız olduğunu ortaya koyuyordu.

Eğer ki bu tüzük değişikliği geçer ve uygulanırsa, Muğla Merkez ve ilçelerinde dengeler epey bir değişecek demektir, tabii uygulanmazsa da. Artık kim ne anlar ve payına ne alırsa!.....

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner90