CHP'de Başvuru Süresi Uzatıldı

CHP'de, 2014 Yerel Seçimleri öncesi 31 Temmuz 2013 olarak belirlenen aday adaylığı başvuru süresi Merkez Yönetim Kurulu kararıyla uzatıldı. Konu hakkında bilgi aldığımız CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek aday adaylığı müracaatlarının 2 Eylül 2013 tarihine kadar yapılabileceğini belirtti.

CHP'de Başvuru Süresi Uzatıldı
 2014 Yerel Seçimleri öncesi aday adaylığı sürecine giren CHP'de 31 Temmuz 2013 olan son müracaat tarihi Merkez Yönetim Kurulu'nun aldığı kararla uzatıldı.

Pazartesi günü yapılan CHP MYK toplantısında alınan kararla Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi ile Belediye Meclis üyesi aday adaylarının başvuru süreleri 31 Temmuz 2013 tarihinden 2 Eylül 2013 tarihine ertelendi.

Konu hakkında bilgi aldığımız CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek; “Bilindiği üzere, Genel Merkezimiz 2014 Yerel Seçimleri öncesi aday adaylığı başvuruları için son müracaat tarihini 31 Temmuz 2013 olarak duyurmuştu.

Meydana gelen yoğunluk nedeniyle bu süre Partimizin Merkez Yönetim Kurulu toplantısında tekrar gündeme alındı ve sürenin uzatılmasına karar verildi.

Aday adaylığı müracaatında bulunmak isteyen partililerimiz 2 Eylül 2013 tarihine kadar işlemlerini gerçekleştirebilecekler” dedi.

Söz konusu kararın parti tabanından gelen yoğun istek üzerine alındığı öğrenilirken, özellikle kadın, genç ve engelli aday adaylarından başvuru ücreti alınmamasının meydana gelen yoğunlukta etkili olduğu öğrenildi.

Bilindiği üzere, aday adaylığı sürecinde Yatağan'da da gözle görünür bir yoğunluk meydana gelmiş, Aydın, Denizli ve Muğla illeri için Aydın Merkezli olarak düzenlenen Aday Adaylığı eğitimlerine çok sayıda partili, Belediye Başkanlığı aday adaylığı ve belediye meclis üyeliği aday adaylığı için katılmıştı.

Ayrıca bazı partililerin daha sonra ki aday adaylığı eğitimlerine katılmayı planladıkları da edinilen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2013, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER