CHP’de kaynayan kazan taşıyor

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde CHP Yatağan Belediye Başkan Adaylığı mevcut başkan Hasan Haşmet Işık ile birlikte 8 aday adayı müracaat etmiş, geçen süreçte bu güne kadar CHP Genel Merkezi tarafından herhangi bir atama yapılmaması CHP içersinde gerginliğin had safhaya ulaşmasına neden oldu.

CHP’de kaynayan kazan taşıyor
 Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre mevcut Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık ile birlikte Aday Adaylarından Yeşilbağcılar Belediye Başkanı Ertaf Cicili, son temayül krizinin ardından CHP Genel Merkezine giderek birbirlerini destekledikleri konusunda mutabakata vardıklarını bildirdiler.

 

Öte yandan 21 Aralık 2013’te yapılacağı duyurulan ve Başkan Işık dışındaki 7 aday adayının temayüle katılmayacaklarını genel merkeze bildirmelerinin ardından kamuoyunda bilinçli olarak “7 aday adayı, adaylıktan çekildi” şeklinde kasıtlı olarak yanlış bilgilendirmeler ve haberler yaptırıldığına vurgu yapan CHP’li aday adayları bu davranışı da sert bir dille eleştirdiler. Yatağan Belediyesinde mevcut yönetimin yeniden atanmaması durumunda Başkan Işık’ın nasıl bir tutum izleyeceği merakla beklenirken,30 Mart seçimlerinin Yatağan için tarihi bir önemi ve dönüm noktası olacağı ileri sürülüyor. Ortaya atılan bazı iddilara göre ise ilçede CHP tarafından atanmayan bazı adayların, atama açıklamasının ardından toplu imza kampanyaları ve gösteri yürüyüşleri yaparak parti genel merkezini protesto etme hazırlığında oldukların da öne sürülen iddialar arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2014, 18:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
DEMEÇ
DEMEÇ - 7 yıl Önce

chp'ye saygi rumuzlu okurumuz. sayin başkan ışik'in hari̇katürü çizilmiş değil. fotodaki başkanin orji̇nal fotosu çi̇zi̇m deği̇l. kaldi ki̇ bu ülkeni̇n cumhurbaşkaninin bi̇le kari̇katürü çi̇zi̇lebi̇li̇yor. başkan beyi̇n ne tür bi̇r ayricalği var.

Rasim Rasimoğlu
Rasim Rasimoğlu - 7 yıl Önce

yatağan haşmete mecbur mu?

yataganli
yataganli - 7 yıl Önce

hasmetin artik krnara cekilme zamani geldi hasmet son 15 yilda allah askina yatagana ne yapti neyi degistirdi veya iyilestirdi? chp icinde kurulan tezgata garaj esnafi senin menfaatin neki hasmeti savvunuyorsun?

yataganlı
yataganlı - 7 yıl Önce

ertaf başkanın acilen adaylığının açıklanması lazım, diğer tüm ihtimallerin gerçekleşmesi halinde seçimi chp kaybetmez yatağan kaybeder. ben bir yatağanlı olarak siyasi bir kimliğe mensup birisi değilim. yatağan için sadece sunu istiyorum. haşmet ışık'ın artık köy muhtarlığı yeter, kenara çekilme zamanı geldide geçiyor. yatağan bir şehirdir, köy değildir. muhtarlarca yönetilmez belediye başkanlarınca yönetilir. ne yazıkki haşmet ışık icraatlarıyla bunu başaramamıştır. yatağana çağ atlatacak, her kesime eşit mesafede olan ve sadece hizmet için aday olan ertaf başkan aday gösterilmelidir. ertaf başkan başarılarınızın devamını diliyor ve sizi destekliyoruz.

48 yatAgan
48 yatAgan - 7 yıl Önce

Baskan hasmet tir kimse bosuna ugrasmasin

chp ye saygı
chp ye saygı - 7 yıl Önce

chp li belediye baskanini boyle cizmek yakismamis.akp nin adayida belli olmadı ama onuda boyle karikaturle haber yapacakmisiniz acaba bir chp li olarak merak ediyorum

garaj esnafı
garaj esnafı - 7 yıl Önce

şimdi ben adaylara soruyorum neden üyeden kaçtınız atanırsanız bu üyelerden nasıl oy isteyeceksiniz bu üyelerin hepsi haşmet beyin üyesimi neden 7 kişi birleşip haşmet başkanın karşısına çıkmadınız çünkü örgütte gücünüz yok bazıları geçen seçimlerde ak partiye adayaradı bazıları dsp i destekledi olmaz beyler 7 nizi toplasanızbir haşmet olamazsınız

ahiköylü
ahiköylü - 7 yıl Önce

yatağanda bir tane şehir tuvaleti yok bunlar hala adayımmı diyor çok yazık çevre şehirler ne biçim gelişti yatağan geri sayıma devam yeter artık yatağanın önünden çekilin


SIRADAKİ HABER