CHP’de Kritik Pazartesi

2014 Yerel Seçimleri öncesi aday adayı bolluğu yaşanan CHP’de başvuru sürelerinin bugün dolacak olması süreci hızlandırdı. Yatağan Belediye Başkanlığı aday adaylığı için adı geçen isimlerden Cemal Gürpınar ve Murat Bekem’in resmi müracaatlarını bugün yapacakları öğrenildi.

CHP’de Kritik Pazartesi
 CHP’de aday adaylığı başvurularının bugün sona erecek olması süreci hızlandırdı.

Hasan Haşmet Işık, Ertaf Cicili, Mesut Günay, Ali Akalp ve Muhammer Özdemir isimlerinin resmi müracaatlarını yapmasının ardından gözler aday adaylığı için adı geçen diğer isimler Cemal Gürpınar ve Murat Bekem’e çevrildi.

Konu hakkında bilgi aldığımız aday adaylarından Muğla İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar; “Aday adaylığı başvuruları için son tarih Pazartesi (bugün). Bu tarihte resmi müracaatımı yapacağım ancak adaylık açıklamam ileriki bir tarihte olacak. CHP içinde aday adayı sayısının fazla olmasını bir problem olarak görmüyoruz. Bu demokratik yapının gerekliliklerinden biri. Bizler birbirimizle değil, rakip partilerin adaylarıyla mücadele içinde olacağız. Her aday adayının partisinin ve aday gösterilen arkadaşının destekçisi olacağına inanıyorum” dedi.

Ayrıca, Murat Bekem’de aday adaylığı için resmi müracaatını bugün gerçekleştireceğini belirtirken, adaylık açıklamasının daha sonra yapılacağı öğrenildi.

Cemal Gürpınar ve Murat Bekem’in aday adaylıklarını açıklamasının ardından Yatağan CHP’de sayı 7’ye yükselmiş olacak.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2013, 17:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56