CHP'de Seçim Süreci Resmen Başladı

2014 Yerel Seçimleri öncesi 6 muhtemel aday adayının bulunduğu Yatağan CHP'de adaylık başvurularının 8 Temmuz 2013 tarihinde başladığı ve 31 Temmuz 2013 tarihine kadar devam edeceği öğrenildi.

CHP'de Seçim Süreci Resmen Başladı
 2014 Yerel Seçimleri öncesi siyasi partiler arasında seçim ha-zırlıkları başlarken, CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek tarafın-dan yapılan açıklamada, CHP'de aday adaylığı başvurularının da başladığı belirtildi.

8 Temmuz 2013 tarihinde başlayan başvuruların, 31 Temmuz 2013 tarihine kadar devam edeceğini belirten Kamil Genek; “2014 yerel seçimleri öncesi belediye başkanı ve belediye meclis üyesi aday adaylarımızın başvurularını kabul etmeye başladık. Belediye başkanlığı aday adaylarımız 2500 TL ücret yatırarak aday adaylığına başvurabileceği gibi, belediye meclis üyeliğine aday olmak isteyen partililerimiz 500 TL aday adaylığı ücretini yatırarak başvuru yapabilecekler.

Ayrıca, kadın, genç ve engelli partililerimizin adaylık başvurularından ücret alınmayacak.

8 – 31 Temmuz tarihleri arasındaki başvuru süresinin sadece partililerimiz için geçerli olduğunu belirtmek istiyorum. Halen devlet memuru olan aday adaylarımızın başvuruları Yüksek Seçim Kurulu'nun belirleyeceği tarih ve yönetmeliğe göre yapılacak. Konu hakkında bilgi almak isteyen partililerimiz İlçe Teşkilatımız ile iletişime geçebilir” dedi.

6 Aday Adayı Mevcut

Bilindiği üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nin belediye başkanı ve belediye meclis üyesi aday adayı olmayı düşünen partililer için Aydın'da düzenlediği iki günlük  'Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi'ne 6 kişinin belediye başkanlığı aday adaylığı için başvurduğu gazetemiz aracılığıyla duyurulmuştu.

Denizli, Muğla ve Aydın illerinden katılan partililer için düzenlenen eğitimlere Yatağanlı partililerden  Hasan Haşmet Işık, Ertaf Cicili, Cemal Gürpınar, Mesut Günay, Ali Akalp ve Koray Özcan isimleri katılırken, bu 6 isimden kaçının aday adaylığı başvurusunda bulunacağı merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2013, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAADET KİBAR
SAADET KİBAR - 7 yıl Önce

artik çalişkan bi̇ri̇ gelsi̇n

selami ışık
selami ışık - 7 yıl Önce

mesut ve haşmeti anladıkta ötekilere ne oluyor.
aç kurt olmuş herkes.

hüseyin kozlu
hüseyin kozlu - 7 yıl Önce

mesut başkan yatağan şampi̇yon.

ESNAF
ESNAF - 7 yıl Önce

koray özcani ki̇m tanir ne kadar tanir yatağanda
ki̇m sever

Anıl
Anıl - 7 yıl Önce

Yatağan a hizmet verecek kişi Mesut Günay dır.

mesut hatadır...
mesut hatadır... - 7 yıl Önce

mesut günay yatağanı en az 10 sene geri götürür.

KOMİK
KOMİK - 7 yıl Önce

komi̇k olmayaliim

SIRADAKİ HABER