CHP’den 6 Aday Adayı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan 'Yerel yönetimler seçimi aday adayları eğitimi' için düzenlenen eğitim semineri Aydın'da başladı. Belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve muhtarlık aday adayları için düzenlenen eğitimlere Yatağan’dan 6 ismin belediye başkanı aday adaylığı için başvuru yaptığı öğrenildi.

CHP’den 6 Aday Adayı
 Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi tarafından başlatılan 'Yerel yönetimler seçimi aday adayları eğitimi' için düzenlenen eğitim semineri geçtiğimiz günlerde Aydın’da başladı. Denizli, Muğla ve Aydın illeri için düzenlenen seminerlerin iki gün boyunca devam edeceği öğrenilirken, Yatağan’dan belediye başkanı aday adaylığı için eğitimlere başvuru yapan 6 isim dikkat çekti. 
Belediye başkanlığı aday adaylığı için eğitim alan Hasan Haşmet Işık, Ertaf Cicili, Cemal Gürpınar, Mesut Günay, Ali Akalp ve Koray Özcan isimlerinin yanı sıra pek çok kişinin de belediye meclis üyeliği aday adaylığı için eğitim aldığı öğrenilirken, Aydın Anemon Otel'de başlayan eğitim seminerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın yanı sıra üç ilden partililer katıldı. 
Partililerin yoğun ilgi gösterdiği seminerin ilk gününde katılımcılara iletişim ve propaganda, yerel yönetim modeli, büyükşehir yasası, muhtarlık ve kentsel dönüşüm konularında eğitimler verildi. 
Toplantının ikinci gününde ise CHP felsefesi, sosyal demokrat belediyecilik, başarılı belediyecilik uygulamaları konularında eğitim verilecek ve eğitim semineri değerlendirme ve tartışmayla sona erecek.
Seminerin açılış konuşmasını CHP Genel Başkan Yardımcısı Aydın Milletvekili Bülent Tezcan yaparken, Tezcan partisinin eğitime büyük önem verdiğini belirtti. 2014 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ettiklerinin belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, "Yerel seçimlere ciddi bir şekilde hazırlanıyoruz. Parti Okulu kapsamında düzenlediğimiz bu eğitim programı da yerel seçimleri ne kadar ciddiye aldığımızın önemli göstergelerinden bir tanesidir. Örgütün hangi konumunda olursak olalım herkes bu eğitime tabidir. Verilen eğitiminin önemini, bütün örgüt birimleri olarak farkına varmalıyız. CHP'nin tek bir hedefi vardır. O da iktidar olmak. Milletimizin rahat, huzurlu ve mutlu bir şekilde yaşayabilmesi için CHP iktidarına ihtiyaç vardır. İktidarlık yolunda yerel yönetimler çok önemlidir. Bu bağlamda yerel seçimlerde iyi bir başarı yakalamak zorundayız. Mevcut yerel yönetimlerimizi güçlendirmemiz gerekiyor. CHP olarak, Türkiye'nin geleceğini hazırlamak zorundayız" şeklinde konuştu.
Eğitimler hakkında bilgi aldığımız CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek ise; “Genel Merkezimizin uygulamaya koyduğu 'Yerel yönetimler seçimi aday adayları eğitimi' için teşkilatımıza yapılan başvuruları kabul ettik. 6 partili aday adaylığı eğitimleri için başvuru da bulundu. Ancak bu demek değil ki eğitim alan herkes belediye başkanlığı için aday adayı olacak. Eğitimler partililerimizin bireysel gelişimi için çok önemli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2013, 18:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER