CHP’den AK Parti’nin açıklamasına yanıt

CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP’li belediyelerin ilçe başkanlarıyla ortak bir açıklama yaparak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sokağa çıkma yasağı sırasında Sözcü gazetesi dağıtmasına tepki gösteren AK Parti Muğla Başkanlığı’na yanıt verdi.

CHP’den AK Parti’nin açıklamasına yanıt

CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP’li belediyelerin ilçe başkanlarıyla ortak bir açıklama yaparak, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün sokağa çıkma yasağı sırasında Sözcü gazetesi dağıtmasına tepki gösteren AK Parti Muğla Başkanlığı’na yanıt verdi.

Açıklama CHP Muğla Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bodrum Başkanı Halil Kahraman, Datça Başkanı Aytaç Kurt, Fethiye Başkanı Mehmet Demir, Marmaris Başkanı Zekican Balcı, Menteşe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak ve Milas Başkanı İlgin Göktepe imzasıyla yayınlanırken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Dünya ve ülkemiz çok ciddi bir sağlık sorunu ile boğuşurken yerel belediyelerin halka yardım kampanyalarını engelleyen, hesapları bloke ettiren AK Parti ve onun il başkanlıkları fuzuli işlerle uğraşmakta ve bu dönemde bile açıklama yapma ihtiyacı duyarak her zaman yaptıkları ayrıştırıcı politikayı sürdürmektedir.

Kahraman ve fedakar sağlık çalışanlarının büyük mücadele içinde olduğu bir dönemde basiretsiz politikalarını sürdüren AK Parti trajikomik bir sokağa çıkma yasağı ilan etmiş 30 büyükşehir ve bir ilde halka iki saat zaman bırakıp salgın döneminde alışveriş merkezlerine hücum etmelerine neden olmuştur. Bu süreçte büyükşehir başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz halkın her türlü ihtiyacı için seferber olmuş ekmeğinden gazetesine vatandaşın ayağına kadar hizmet götürmüştür.

Ülkemizin taraf olmadığı için ve gerçekleri yazdığı için en çok okunan gazetelerinden olan Sözcü bu dönemde ücretsiz ve karşılıksız olarak vatandaşa erişebilmek için belediyelerimizden talepte bulunmuş, isteyen vatandaşlara da günlük gazete ulaştırılmıştır. Diğer gazetelerden belediyelerimize herhangi bir talep gelmemiştir. Politikalarını ayrıştırma, ötekileştirme, kutuplaştırma üzerine kuran AK Parti ve yandaş medyası hemen Sözcü Gazetesi’nin halka ulaşmasına nedense tepki göstermiş, Türk Hava Yolları’nda yıllardır uygulanan gazete ayrımcılığına, cumhurbaşkanlığı uçağında, akreditasyonda yapılan çifte standartlara bugüne kadar hiç ses çıkarmamıştır. Bu zihniyet virüsten daha tehlikelidir.

Ülkemize ne yazık ki yandaş medya kavramını getiren, hep kendinin övülmesini isteyen AK Parti’nin Muğla Başkanlığı nedense koronavirüs döneminde kabuğuna çekilmiş, belediyelerin hesapları bloke olurken, esnaf kan ağlıyorken ağzını açmamış gazete ve ekmek dağıtımına basın açıklaması yapma ihtiyacı duymuştur.

Milletin parasıyla millete kolonya ve maske dağıtıp üzerine imza atıp hediye diyen anlayışı kınıyoruz. Koronavirüs döneminde tek vücut olması gereken kurumları bölen, yardımları engelleyen anlayışı kınıyoruz. Hesaplarınıza yatan parayı geri iade edin yoksa el koyacağız diyen baskıcı zihniyeti kınıyoruz. Bu dönemde bile siyaseti bırakamayan, tüm vatandaşlarımızı kucaklayamayan politikaları kınıyoruz. Esnaf, işçi, çiftçi zor durumdayken çözüm üretemeyen vurdumduymaz anlayışı kınıyoruz.

AK Parti’yi ve Muğla Başkanlığı’nı yerel yönetimlerimizi izlemeye devam etmelerini öneriyoruz. Vatandaşa hizmet nasıl götürülür noktasında projeleri ile gündem olan belediyelerimiz hangi partiden olursa olsun hiçbir ayrım gözetmeden vatandaşımızın yanında olmaya devam edecektir. Yasakçı, engelleyici zihniyetlere en güzel cevabı halkımız demokrasiyle verecektir. Bu kara günleri de birlik ve beraberlikle aşacağımıza yürekten inanıyor, bunun için çalışıyoruz. Birlikte başaracağız.”

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68