CHP’den Basın Açıklaması

Özelleştirme kapsamında satışa çıkartılan TEK ve TKİ Kurumları 141 gündür direnmektedirler. CHP olarak her zaman bu kurumlarımızın yanında kayıtsız ve şartsız olarak yer aldığımızı bir kez daha dile getirmek görevimizdir. Direnişi milli bir dava olarak görmekteyiz. Kâr eden kurumların başkalarına peşkeş çekilmesini içimize sindirememekteyiz. Bazı AKP yöneticilerinin, bu santrallerin siyasi gücünü görerek, ‘zararın neresinden dönersek kârdır ve yerel seçime kadar idare edelim sonrasını sonra düşünürüz’ mantığıyla hareket ettiği ve santral işçileri başta olmak üzere Yatağan halkının zekâsıyla dalga geçtiği ortadadır.

CHP’den Basın Açıklaması
 CHP yöneticileri olarak, bizler santrallerin özelleştirilmesi gündeme geldiğinden beri emekçi arkadaşlarımızla beraber olduk. Taşeronlaşmaya ve özelleştirmeye karşı olduğumuzu partimizin yöneticileri, milletvekilleri, belediye başkanları, İl Genel Meclis üyeleri ile her fırsatta haykırdık. İlimizden olmayan milletvekillerimiz gelip geçerken de olsa destek vermek amacıyla direniş çadırına uğramışlar ve görüşlerini dile getirmişlerdir. CHP İlçe Yönetimi’ne göre bu direniş, ülke çapına yayılması gereken ve sadece seçim zamanlarında hatırlanmaması gereken bir olaydır. Bilmemek ayıp değildir. Öğrenmemek ayıptır. Herhangi bir program dâhilinde olmadan direniş çadırına uğrayarak işçilerin haklı mücadelesine destek olmak isteyen parti yöneticilerinin bu isteklerini yerine getirmek hem partimizi hem de emekçi arkadaşlarımızı memnun etmektedir. CHP, bu direnişi önemsemekte ve sonuna kadar arkasında olmaya devam etmektedir. CHP özelleştirme ihalesi iptal edilinceye kadar, direniş çadırında olacak, her zaman en ön safta yer alacaktır. CHP sadece seçim zamanlarında emekçinin yanında değil, günün 24 saati işçi arkadaşlarımızla beraberdir. Ayrıca bu konu gazete haberleriyle polemik yapılabilecek bir olay değil, tüm Türkiye’yi etkisi altına almış, ülkemizde adeta işçi destanı yazmış, bazılarının idrak edemeyeceği kadar kutsal ve reklam derdinde olanların düşünemeyeceği kadar onurlu bir olaydır.

Ayrıca herkesin merakla beklediği CHP Yatağan Belediye Başkan Aday açıklaması 09.02.2014 Pazar günü yapılacak olan parti meclisinden sonra belirlenecektir. Halkımızın ve partililerimizin en doğru bilgiyi partimizin 572 59 20 no’lu telefondan öğrenebilirler. Partimiz Yatağan ilçesin sosyal demokrat belediyeciliği devam ettirecek ve halkımıza en kaliteli hizmeti sunmaya devam edecektir. Seçimlerde halkımıza olan güvenimiz tamdır.

 

 

CHP İlçe Örgütü Adına

CHP İlçe Başkanı

Kamil GENEK

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2014, 18:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER