CHP’den Son Aday Adayı Orhan Çakır

Menteşe Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adaylığını açıklayan Orhan Çakır Çarşamba günü saat 17:30’da Mustafa Muğlalı İş Hanı’nda partililere seslenirken; “Nerede kalmıştık” sözleriyle konuşmasına başlaması dikkat çekti.

CHP’den Son Aday Adayı Orhan Çakır
 Muğla'nın Büyükşehir statüsü kazanmasının ardından yeni kurulan Menteşe Belediye Başkanlığı için CHP'den aday adaylığını açıklayan son isim Muğla'da iki dönem Belediye başkanlığı yapan ve Milletvekilliği için görevinden istifa eden Orhan Çakır oldu.

Orhan Çakır, Merkez İlçe binasının bulunduğu Mustafa Muğlalı iş hanında kalabalık bir partili gurubuna seslenirken, katılımcılar arasında Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra, İl ve Merkez ilçe başkanları, Belediye Başkanı Osman Gürün, Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Fevzi Topuz, Menteşe Belediye Başkan aday adayları ve çok sayıda partili yer aldı.

'Nerede kalmıştık' diyerek söze başlayan Orhan Çakır, aday adayı olması ile ilgili gelen taleplere, halkına karşı sorumlu bir insan olarak kayıtsız kalamadığını belirterek; "İftiharla ve gururla ifade edeyim ki, bu aday adaylığı sürecinde genç insanlardan kuvvet ve istikamet aldım. Ümidim o ki, bu genç insanların enerjisi ve teveccühü bizi iktidara taşıyacak. İkinci sebep, partimiz Türkiye'nin her yerinde yerel yönetimlerde iktidara yürüyor. Orhan Çakır olarak yerel yönetimlerde iktidara yürüyen partimizin bu yürüyüşünde ben de rol almak istedim. 10 yıllık belediye başkanlığı tecrübem ve partimize oy vermiş halkımızın teveccühleri ve istekleri beni yeniden aday olmaya zorladı. Meclis ve yönetim kadrolarımızı büyük oranda gençleştiriyoruz ve tabi ki, kadın adaylarımız da layık oldukları şekilde yönetimlerde ve meclisimizde temsil edilecektir. Sosyal ve yapısal projelerimiz büyük oranda hazırlanmış olup, önümüzdeki günlerde ayrıntılı olarak halkımıza sunulacaktır. Kapısı halka açık, güler yüzlü ve halkla iç içe bir belediyecilik düsturumuz olacaktır. İktidarın muhalif belediyeler üzerindeki baskısı bahanesinin arkasına sığınmayacağız. Yasalarımızın her zaman halkımızın lehine yorumlanması gerekliliğine inanıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2013, 19:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68