CHP’li aday adayı Anıl: “Yıkacağım bu iktidarı”

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Hüseyin Anıl, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, ön seçimde delegelerden destek istedi.

CHP’li aday adayı Anıl: “Yıkacağım bu iktidarı”
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla milletvekili aday adaylığını açıklayan Hüseyin Anıl, partisinin Yatağan İlçe Başkanlığı önünde partililerle bir araya geldi. Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Başkanı Kamil Genek ve partililer tarafından karşılanan Anıl, burada partililere hitaben konuştu.

Öğretmenlik yıllarının sürgünle geçtiğini, o gün savunduğu fikirleri, bugün de savunduğunu, 1968’den bu yana, başının da beladan kurtulmadığını belirten Anıl, “Devrimci bir eğitimci, doğru, dürüst, adaletli, eşitlikçi, kazanılmış ve vergilendirilmiş emeklerin karşılığı olan bir mücadeleyle bu günlere geldim. Tökezlediğim de oldu. Devlet ‘Vatan hainidir’ derken, ‘Bu komünisti görmesek’ diyen ve yolunu değiştiren de oldu. Ama herkes biliyordu ki emeğin yanındaydım” dedi.

Kırk yıldır kendisine destek olan eşi Jale Anıl, kızı, oğlu ve gelinine minnettar olduğunu söyleyen Anıl, ilk siyasi mücadelesine, 1968 yılında, Fakir Baykurt’un liderliğinde, dört günlük öğretmen boykotu ile başladığını anlattı. Anıl, Milas’ta yargılandığını belirtti ve “Yargılanmayı, sorgulanmayı, gözaltını iyi bilirim. En son bonus olarak verilen santrallerin 447 günlük işçi direnişinde, 208 gün yanlarında oldum. Milas’ta işçilerin ‘Özelleştirmeye hayır’ dedikleri pankartı, AK Parti Milas İlçe Binası Önü’ne koymak isterken, polis barikatını vardı ve biber gazı yedik. Kendi polisleri de gazdan sersefil hale gelmişti” şeklinde konuştu.

Delegelerden, ön seçim için destek isteyen Anıl, kendisine destek veren herkese teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2015, 19:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 7 yıl Önce

hüseyin anıl her adayın peşine takılan m.bahçeliye güveniyor ama güvendiği dağlara kar yağalı çok oldu.

hasan baba
hasan baba - 7 yıl Önce

hüseyin anıl direniş çadırına güveniyordu. direniş çadırı kendi içinden aday çıkarınca haliyle hüseyin anılı değil süleymanı destekleyecekler. yatağanlı delege kendi çocuklarına sahip çıkacak

haydar
haydar - 7 yıl Önce

kılıçdaroğlu bile genel başkanken bu iktidarı yıkacağım demiyor. sen daha aday adayısın aday bile değilsin biraz ufak atın

dede
dede - 7 yıl Önce

haşmet başkanın yüzü gülmüyor. ne de olsa desteklediği aday değil kerhen orada duruyor

hasan
hasan - 7 yıl Önce

akp yi yıkacak aday 11. sıraya düştü. demek yıkılmayacak

SIRADAKİ HABER

banner68