CHP’li adaylardan, temayülün ardından teşekkür ziyareti

CHP Muğla milletvekili aday adayları, 21 Mart’ta gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından partilerinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret ederek destekler nedeniyle teşekkür etti.

CHP’li adaylardan, temayülün ardından teşekkür ziyareti
 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili aday adayları, 21 Mart tarihinde 13 ilçede aynı anda gerçekleştirilen temayül yoklamasının ardından partilerinin Yatağan İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Temayül yoklamasında 2 bin 195 oy ile ilk sırada yer alan Akın Üstündağ ve bin 708 oy ile altıncı sırada yer alan Süleyman Girgin’in yanı sıra, bin 610 oy ile yedinci sırayı alan Yamaç Kaya ve topladığı bin 501 oy ile sekizinci sırayı alan Hüseyin Anıl tarafından gerçekleştirilen ziyarette, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, CHP’li Belediye Meclisi üyeleri ve partililer hazır bulundu.

Ziyaret sırasında konuşan Üstündağ, temayül yoklaması öncesinde özverili bir çalışma yürüttüklerini ve sonucunda bunun karşılığını aldıklarını söyledi. Kendisine destek veren herkese teşekkür eden Üstündağ, yaptığı konuşmada, “Bu seçim, var olma ya da yok olma seçimidir. Bu seçimlerde, AK Parti’ye üçte iki Anayasa’yı değiştirme çoğunluğunu verirsek, Türkiye’yi çok büyük bir tehlikeyle karşı karşıya bırakırız. Çoğunluğu vermemek için, AK Parti içerisindeki çatırdamalardan faydalanıp mutlaka iktidara gelmeliyiz” ifadelerine yer verdi.

Girgin ise, örgütün kendisine 6. sırada adaylı görevini verdiğini, bu görev nedeniyle 7 Haziran seçimlerine kadar durmadan çalışacaklarını ifade etti. AK Parti iktidarının, Türkiye’yi felaket sürüklediğini iddia eden Girgin, “Özelleştirmelerde Turgut Özal’ın başladığı işi, Tayyip Erdoğan tamamladı. Hırsızlığın, yolsuzluğun belgeleri özelleştirme idaresinin internet sayfalarındadır. 57 milyar dolar satış yaptılar, şimdi hırsızlığa devam diyorlar ve kalan santralleri, bor madenlerini, BOTAŞ’ı köprü ve otoyolları satmayı planlıyorlar. İş cinayetlerinde Avrupa birincisiyiz. AK Parti döneminde 12 bin işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti. Çalışma Bakanı Faruk Çelik döneminde 6 bin 732 işçi iş cinayetlerinde hayatını kaybetti ve bakan hala koltuğunda oturuyor. Çarklar işçinin alın teri ve kanıyla dönüyor” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki emeklilerin halinin perişan olduğunu savunan Girgin, “Son günlerde AK Parti iktidarının kanalizasyon sistemi patladı ve kokular yayılmaya başladı. Birbirine saldırıyorlar. Bütün bu yaşananların sonunda; bu çark, bu düzen, bu düzenek, bu abluka darmadağın edilmedikçe bizlere değil yaşamak, rahat bir nefes almak bile mümkün olmayacak. İşte bu noktada CHP’yi iktidar yapmanın tam da vaktidir” dedi.

Girgin’in ardından konuşan Yamaç Kaya ve Hüseyin Anıl, temayül yoklamasında kendilerine destek bulunanlara teşekkür etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 19:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ALİ
ALİ - 7 yıl Önce

hani̇ s gi̇rgi̇n emekli̇ olmuştu. hani̇ 7 hazi̇rana kadar chp i̇çi̇n çalişacakti.şu anda i̇şte çalişiyor bi̇li̇yormusunuz

ALİ
ALİ - 7 yıl Önce

i̇şverenle s gi̇rgi̇ni̇n al takke ver külah i̇li̇şki̇leri̇ ne i̇ş

ALİ
ALİ - 7 yıl Önce

aylarca özel sektörde çalişmadan çalişiyor görünmeni̇n altindaki̇ sirri açiklarmisiniz.

ALİ
ALİ - 7 yıl Önce

s gi̇rgi̇n mv olsaydi bi̇ri̇leri̇ eteği̇ne yapişacakti.olmazsa beledi̇ye başkani olamaz bi̇ze kalir saniyorlardi

ALİ
ALİ - 7 yıl Önce

maden i̇ş genel merkezi̇ne sorunuz s gi̇rgi̇ni̇n şu andaki̇ çalişma durumunu.hani̇ emekli̇ olmuştu

ALİ A
ALİ A - 7 yıl Önce

sn irgat i̇le sn gi̇rgi̇ni̇ bi̇rli̇kte sunanlar yedi̇ler i̇çti̇ler çeki̇ldi̇ler

SELAM
SELAM - 7 yıl Önce

gelecek dönem s gi̇rgi̇n yatağan beledi̇ye başkanidir.kendi̇leri̇ne bi̇rşey düşeceği̇ni̇ umanlara selam

SIRADAKİ HABER

banner68