banner80

CHP’li gençlerden, hilafet çağrısına suç duyurusu

CHP Muğla Gençlik Kolları Başkanlığı, geçtiğimiz günlerde kapağında hilafet çağrısında bulunan Gerçek Hayat dergisi hakkında suç duyurusunda bulundu.

CHP’li gençlerden, hilafet çağrısına suç duyurusu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muğla Gençlik Kolları Başkanı Göksel Billur, CHP Yatağan Gençlik Kolları Başkanı Ali Işık ve Muğla ilçelerinin gençlik kolları başkanları, geçtiğimiz günlerde kapağında hilafet çağrısı yapan Gerçek Hayat dergisi hakkında suç duyusunda bulunmak üzere Muğla Adliyesi önünde bir araya geldi.

Başvurularının ardından adliye binası önünde basın açıklaması yapan Billur, “Geçtiğimiz günlerde Gerçek Hayat isimli dergi tarafından yapılan hilafet çağrısı yandaş medya grupları ve şahıslar tarafından kamuoyunda paylaşılmıştır. Ayasofya Müzesinin Camii olarak vasfının değişmesi ile ülkemizin uluslararası mecrada laikliğin imajı sarsılmış iken bu süreci örgütlenme ve propaganda fırsata çevirmek isteyenler gerçekleşmeyecek bir hayalin peşinde gitmektedirler.

Hilafet çağrısı yapanlar hakkında ilgili Cumhuriyet Başsavcılığınca halen bir işlem yapılmamıştır. Cumhuriyeti ve anayasayı hedef alan bu kişilere karşı unvanında “Cumhuriyet” olan tek makamın bu vasfına uygun hareket etmeye davet ediyoruz.

Anayasayı ve cumhuriyetin kurucu ilkelerini alenen yok sayan gerici zihniyetin hedefi açıktır. Halkı kin ve nefret düşmanlığına tahrik eden, ülkenin birliğini ve bütünlüğünü tehdit eden bu zihniyetin karşısında olduğumuzu; laik, sosyal, hukuk devletinin mücadelesini sonuna kadar sürdüreceğimizi bildiriyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Gençlik Örgütü olarak bu anlamda suç duyurusunda bulunarak bu sürecin takipçisi olduğumuzu, Cumhuriyetin, demokrasinin ve kurucu ilkelerin yılmaz neferleri olan biz gençliğin, sahipsiz olduğu sanılan memleket toprağının bekçisi olduğumuzu buradan yineliyoruz. Kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet” açıklamasında bulundu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68