CHP’Lİ GİRGİN: SIRADA EYT, 3600 VE ÖTV VAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası “Elektrik faturalarındaki TRT payı ile enerji fonu kesintilerini de kaldırma kararı aldık” dedi. Konu ile ilgili açıklama yapan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin ise “Şimdi sırada EYT ve 3600 var, çiftçinin mazotundaki ÖTV var” dedi.

CHP’Lİ GİRGİN: SIRADA EYT, 3600 VE ÖTV VAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gerçekleşen Kabine Toplantısı sonrası önemli kararlar açıkladı. Elektrik faturalarında küresel artışa rağmen vatandaşlara 1500 liranın üzerinde enerji desteği verdiklerini anlatan Erdoğan, “Elektrik faturalarındaki TRT payı ile enerji fonu kesintilerini de kaldırma kararı aldık” demişti.

Konu ile ilgili açıklama yapan CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin şunları söyledi:

“Yıllardır ‘Elektrik faturaları TRT’nin arpalığı değildir. TRT payı kaldırılsın’ diye bas bas bağırdık. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye’nin gündemine taşıdığı ve partimizin TBMM’de ısrarla dile getirdiği öneri sonucu elektrik faturalarındaki TRT payı kaldırıldı. Taşeron işçiler eksikler olsa da kadrosuna kavuştu. Kadro alamayan işçiler için mücadelemiz sürüyor. Emekli iki bayram ikramiyesini aldı. Şimdi elektrik faturalarında TRT Payı kaldırılıyor. Sırada EYT ve 3600 var. Çiftçinin mazotundaki ÖTV var”

Elif Ertan

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68