CHP’li Kemiksiz Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: “Sen Mustafa Toksöz hiç utanmayacak mısın?”

CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, Yatağan Belediyesine ait olan parti binasının boşaltılması üzerine açılan davada binanın boşaltılması kararı verilmesine sert tepki gösterdi. Başkan Kemiksiz, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz’e “intikam alma çabası olduğunu biliyoruz. Sen Mustafa Toksöz hiç utanmayacak mısın?” sözleriyle tepki gösterdi.

CHP’li Kemiksiz Açtı Ağzını Yumdu Gözünü: “Sen Mustafa Toksöz hiç utanmayacak mısın?”

CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz yanında Muğla Milletvekili Cumhur Uzun ve İl Başkanı Hüseyin Erol ve partililer ile birlikte basın açıklaması yaptı.
Başkan Kemiksiz hem tahliye kararını sert bir dille eleştirdi, hem de daha önce parti önünde bulunan Atatürk tabelasının kaldırılıp reklam panosu konulduğunu hatırlattı.  
 
CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz açıklamasında : “01.05.2012 tarihinde Yatağan Belediyesinden kiralanan parti binamızın kira süresi 01.05.2022 tarihinde bitti. Süre sonunda Yatağan Kaymakamlığında 31.05.2022  tarih ve E-59114549-756.99-4969 sayı no su ile tahliye etmemiz istendi. Bu gelişmeleri il başkanlığımız ve genel merkez hukuk birimine bildirdik. Avukat olarak genel merkezin oluru ile Avukat İrfan Balkaya atandı. Tahliyelere karşı yürütmeyi durdurma davası açtık ve bu ilk davada yürütmeyi durdurma kararı verildi. Karşı tarafın itirazına rağmen yürütme durdurulma kararı devam etti. Ancak Kaymakam değişikliğinden sonra yeni atanan kaymakam yeniden bölge idare mahkemesine dava açtı. Bu dava aleyhimize sonuçlandı.  Bir üst mahkemeye başvurumuzda temyiz yolu kapalı olmak şartı ile reddedildi. Bu hafta Cuma gününe kadar parti binamızı boşaltmak zorunda olduğumuz iletildi” dedi.
 
“TOKSÖZ NİYETİNİ ORTAYA KOYDU”
Başkan Kemiksiz daha sonra şunları söyledi: “Mustafa Toksöz, belediye başkalığına görevine geldiği ilk günde Atatürk  fotoğrafını indirerek niyetini ortaya koymuştur. 
  Sonra ki süreçte sizlerin de takipçisi olduğunuz parti binamızın önünde bulunan Atatürk tabelasını rahatsız olarak, ansızın kaldırma operasyonu yapmıştır.  
 Şimdi de Mustafa Toksöz’ün biz Cumhuriyet Halk Partilileri tamamen siyasi bir anlayış ile düşmanca,  bizlerin 30-40 yıldır kullanmakta olduğumuz parti binamızı boşalttırıyor.” 

“ İNTİKAM ALMA ÇABASI”
Başkan Kemiksiz belediyeye ait olan parti binasından çıkarılmasının düşmanlık ve intikam alma çabası olduğunu belirterek; “Belediyeye ait onlarca iş yeri olmasına rağmen CHP binamızın Mustafa Toksöz tarafından çıkartılmasının ardında bizlere karşı bir düşmanlık, intikam alma çabası olduğunu biliyoruz.  
Sen Mustafa Toksöz hiç utanmayacak mısın? Yatağan'da son seçimlerde bizlerin aldığı oy belli senin aldığın oy belli. Aramızda yaklaşık 5 bin oy fark var. Bu yaptıkların yanına kalır mı sanıyorsun. Yatağanlılar bu yaptıklarının hesabını sandıkta sana soracaklar.” İfadelerini kullandı.
 
“BURAYI TOKSÖZ AŞ’YE ÇEVİRDİN”
CHP’li Kemiksiz daha sonra bulvar içinde Ak Parti İlçe Başkanının akaryakıt istasyonu için yapıldığını söyleyerek, yapılan imalatlardan hesap sorulacağını belirtti. 
Kemiksiz devamında “Belediyeye geldiğinden beri burayı Toksöz A.Ş. ye çevirdin. Yatağanı ikiye böldün yeni mahalleye yarım saate gidiyoruz. Mahkeme kazanılmasına rağmen kavşak yerlerini düzeltilmiyor. Devletimizin parasını kendi paranızmış gibi kullanamazsınız. Yatağan karayolunda yapılan usulsüzlükler. Milyonlarca liraya yapılan kamulaştırmalar, yapılan kavşaklar İlçe Başkanının akaryakıt istasyonu için yıkıldı. İmar planına aykırı. Vatandaşları mağdur eden bir yol imalatı yapıldı. AKP İlçe Başkanının akaryakıt istasyonu için bu kadar kamu zararına katlanılması ve mevzuata aykırı, yapılan imalatlara izin verenlerden hesap sorulacağına eminim. Kamu zararına yol açarak milyonlarca liranın çöpe atılmasına dayanamıyoruz.  Yıkılan kavşaklar, yapılan kamulaştırmalar hepimizin cebinden çıkıyor. Lütfen buna dur deyin. Her hafta bulvarda olan kazaları tüm Yatağan halkı görüyor” Dedi. 
 
"İKRAMİYELER NE ZAMAN ÖDENECEK?"
Kemiksiz son olarak; “Bu ekonomi krizde belediyeden emekli olan işçi arkadaşlarımızın birikmiş ikramiyelerini ne zaman ödenecek.  Emekli olalı aylar oldu. Hiç mi insafınız yok  
Ekonomide tam bir çöküş yaşanıyor. Her geçen gün alım gücümüz yok oluyor. İktidar gerçek dünya ile ilişkisini kesmiş. Bizler halkız halk. Gerçeği her birimiz tek tek görüyoruz. Yok oluyoruz. Ev almak, araba almak hayal oldu. Okullar pazartesi açılıyor. Bu vatandaş çoluğuna çocuğuna okul eşyalarını nasıl alacak, düşünen yok.  
 Değerli partili yol arkadaşlarım, Kıymetli Yatağanlılar sizlerin desteği ile 31 Mart 2024 seçimlerinde öncelikle Yatağan Belediyesini alacağız, ardından işkal edilen parti binamızı sizler huzurunda İstiklal Marşımız eşliğinde yeniden aynı yerine taşıyacağıma söz veriyoruz ”ifadelerini kulandı. 


 
 

Elif Çay

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2023, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96